Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Przeglądana oferta pracy jest nieaktualna
EY (dawniej Ernst & Young)
Data aktualizacji: 2019-03-05
Warszawa, mazowieckie
Konsulting
Data aktualizacji: 2019-03-05
Digital Forensics Consultant w Zespole Zarządzania Ryzykiem Nadużyć
Działalność użytkowników komputerów, smartfonów i systemów IT pozostawia ślady. Informatyka śledcza (Digital Forensics) zajmuje się zabezpieczaniem i znajdywaniem śladów, które powstały w wyniku działalności niezgodnej z prawem lub przepisami. Zidentyfikowane w ten sposób dowody elektronicznie są wykorzystywane na wewnętrzne potrzeby firm i organizacji, w trakcie postępowań sądowych lub przez organy ścigania. Skuteczne odtwarzanie działań użytkowników i identyfikacja dowodów umożliwiają nam narzędzia z których korzystamy – m.in. EnCase, FTK, Magnet, XRY, Cellebrite oraz własne narzędzia i metodyki do analizy IoT, kryptowalut i innych systemów i urządzeń.
 
Praca w naszym 40-osobowm zespole łączy w sobie najlepsze cechy start-up’ów (innowacyjność, swoboda działania i brak anonimowości) oraz korporacji (komfortowe miejsce pracy, bezpieczeństwo finansowe, stabilność i benefity).
 

Przykłady naszych projektów:

 • pomogliśmy organom ścigania w ujęciu osób wymuszających okupy w kryptowalutach od poszkodowanych firm,
 • odczytaliśmy zaszyfrowaną komunikację, dotyczącą prowadzenia działań niezgodnych z prawem (m.in. korupcja i nepotyzm) pomiędzy firmami i organizacjami,
 • wielokrotnie udowodniliśmy przypadki kradzieży lub celowego niszczenia danych przez pracowników w firmach i organizacjach,
 • poznawaliśmy zabytki architektury, lokalną kuchnię i liczne atrakcje, zabezpieczając dane elektroniczne w Europie (od Norwegii po Turcję) i na świecie.

Czym będziesz się zajmował:

 • wspólną pracą z ekspertami z różnych dziedzin, pracującymi nad rozwikłaniem trudnych i ciekawych łamigłówek – problemów, z którymi firmy same sobie nie poradziły,
 • komputerowymi śledztwami – identyfikacją, zabezpieczaniem, odzyskiwaniem i wyszukiwaniem dowodów elektronicznych z takich źródeł jak: komputery stacjonarne, laptopy, serwery, urządzenia mobilne, zewnętrzne nośniki danych, „chmura”,
 • pomocą i doradztwem dla ofiar cyberprzestępców,
 • ciągłym rozszerzaniem swojej wiedzy i umiejętności oraz zbieraniem nowych doświadczeń,
 • nowymi problemami i zagadnieniami, o istnieniu których jeszcze nie wiedzieliśmy przygotowując to ogłoszenie.

Jakie umiejętności cenimy:

 • znajomość zagadnień oraz technologii związanych z branżą IT,
 • zainteresowanie tematyką informatyki śledczej,
 • chęć pracy z ludźmi i dzielenia się informacjami, wiedzą i umiejętnościami,
 • dobrą organizację pracy, inicjatywę i zaangażowanie,
 • bardzo dobrą znajomość języka angielskiego i języka polskiego,
 • ciekawość innych krajów i kultur.

Oferujemy:

Kwalifikacje oraz certyfikaty
Różnorodne doświadczenie w różnorodnych zespołach
Indywidulna mapa szkoleń
Elastyczny czas i miejsce pracy
Własny Career Consuelor
Program EY Care&Wellness
Owoce w biurze
Biuro z ładnym widokiem i w prestiżowej lokalizacji
O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał.
Realizujemy projekty w zakresie: Audytu, Doradztwa Podatkowego, Transakcyjnego i Biznesowego (w tym IT). Zatrudniamy ponad 240 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie.
W Polsce jest nas ponad 2800, a pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy.
Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym również Ty poradzisz sobie z najbardziej prestiżowymi projektami.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników. EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.