Bank Millennium S.A.
Data aktualizacji: 2019-03-13
Specjalista Monitorowania Ryzyka
Nr ref. KwF/TFI/BZR
Warszawa, mazowieckie
Bankowość
Grupa Banku Millennium jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce. Mocną pozycję zawdzięczamy wieloletniemu doświadczeniu, zrozumieniu potrzeb Klientów oraz nieustannemu doskonaleniu oferowanych usług.

Obecnie poszukujemy kandydatów do pracy w Biurze Zarządzania Ryzykiem Millennium Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych w Warszawie na stanowisku:
Miejsce pracy: Warszawa, mazowieckie
Nr. Ref.: KwF/TFI/BZR

Obowiązki na stanowisku:

  • Pomiar i monitorowanie ryzyka funduszy inwestycyjnych i Towarzystwa (ryzyko rynkowe, płynności, kredytowe, operacyjne),
  • Monitorowanie limitów inwestycyjnych,
  • Przygotowywanie analiz, sprawozdań i raportów z zakresu ryzyka,
  • Udział w opracowywaniu, rozwijaniu i weryfikacji metod pomiaru i monitorowania ryzyka, w tym rozwój narzędzi informatycznych,
  • Sporządzanie testów warunków skrajnych.

 Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (ekonomia, finanse, bankowość),
  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,
  • Wiedza z zakresu metod pomiaru ryzyka (m.in. model VaR) i rynków finansowych,
  • Bardzo dobre umiejętności analityczne,
  • Doświadczenie w przygotowaniu analiz finansowych podmiotów gospodarczych,
  • Umiejętność programowania w VBA i SQL,
  • Bardzo dobra znajomość MS Excela,
  • Samodzielność, inicjatywa i odpowiedzialność w działaniu,
  • Bardzo dobra organizacja pracy, dokładność w wykonywaniu obowiązków,
  • Komunikatywność,
  • Dobra znajomość angielskiego,
  • Mile widziane posiadanie certyfikatów: FRM, PRM.

 Oferujemy:

  • Interesującą i odpowiedzialną pracę w dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej instytucji finansowej,
  • Możliwości rozwoju zawodowego i ciągłego podnoszenia kwalifikacji,
  • Pracę w zgranym zespole specjalistów doświadczonych w obsłudze funduszy inwestycyjnych.
Aplikuj w ciągu 14 dni od daty emisji ogłoszenia.
W formularzu wpisz numer referencyjny.
Skontaktujemy się z wybranymi osobami.