EY (dawniej Ernst & Young)
Data aktualizacji: 2019-04-10
Kraków, małopolskie
Podatki, Konsulting, Księgowość
Senior - Business Tax Advisory

Dla naszych klientów jesteśmy przewodnikiem po urozmaiconych i dynamicznie zmieniających się regulacjach podatkowych. Łączymy zaawansowane kompetencje prawne i finansowe. Pomagamy dużym i średnim firmom w koncentrowaniu się na rozwoju biznesu. Jednocześnie stale rozwijamy swoje kompetencje, by móc wyprzedzać nowe okoliczności.

Możliwości, jakie na Ciebie czekają:

Usługi zespołu Business Tax Advisory są zaprojektowane tak, aby oferować pełen zakres usług w zakresie podatków korporacyjnych. Nasza charakterystyka to wszechstronności i bezpośrednia współpraca klientem. Pomagamy w planowaniu, restrukturyzacjach, budowaniu polityk podatkowych. Wpieramy naszych klientów w postępowaniach, sprawozdawczości podatkowej i podejmujemy najciekawsze wyzwania interpretacyjne. Działamy kompleksowo, angażując zespoły prawników, księgowych, biegłych rewidentów i ekspertów ds. wycen.

Tworzymy unikalne miejsce do zdobycia przekrojowej wiedzy i umiejętności niezbędnych dla budowania solidnych fundamentów dla Twojej ścieżki kariery jako eksperta i praktyka prawa podatkowego.

Twoje główne zadania:

W ramach naszego zespołu będziesz brać udział w takich projektach, jak:
  • Doradztwo podatkowe przy restrukturyzacjach i kluczowych transakcjach,
  • Ocena i monitorowanie ryzyka podatkowego, wdrożenia w zakresie zmieniających się regulacji podatkowych,
  • Bieżące doradztwo podatkowe dla klientów polskich oraz zagranicznych obejmujące np. udzielanie porad w odniesieniu do specyficznych transakcji, przygotowywanie wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych,
  • Doradztwo sektorowe (np. dla klientów z branży finansowej, automotive, IT, nowoczesne usługi dla biznesu),
  • Wsparcie w postępowaniach podatkowych przed organami skarbowymi i sądami administracyjnym,
  • Kompleksowe doradztwo w zakresie zarządzania wynikiem podatkowym przedsiębiorstw,
  • Doradztwo w zakresie projektowania i wdrażania procesów podatkowych oraz budowania strategii podatkowej przy wykorzystaniu instrumentów wsparcia działalności innowacyjnej (Ulga B+R, IP Box).

W związku z przekrojem zagadnień, z którymi się zmierzysz, podniesiesz swój poziom praktycznej wiedzy. Rozwiniesz umiejętności komunikacyjne, prezentacyjne. Zbudujesz podstawy zarządzania zespołem. Poznasz nowych ludzi – cenionych specjalistów z obszaru doradztwa i biznesu. Poniesiesz swoją wartość jako eksperta w trudnej i wymagającej dziedzinie.

Potrzebne umiejętności i doświadczenie:

  • Około 2-4-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa podatkowego, w szczególności w obszarze CIT,
  • Teoretyczna i praktyczna znajomość zagadnień podatkowych,
  • Wyższe wykształcenie (preferowane w zakresie prawa, finansów, ekonomii, itp.),
  • Bardzo dobrej znajomości obsługi MS Office (MS Excel w szczególności),
  • Przedsiębiorczość i ambicja,
  • Pewność siebie, rozumienie procesów biznesowych, chęć rozwoju i otwartość na nowe zagadnienia,
  • Dbałość o szczegóły i umiejętność organizacji pracy,
  • Samodzielność w realizacji powierzonych zadań oraz proaktywna postawa,
  • Odpowiedzialność,
  • Umiejętność pracy w zespole oraz bardzo dobra znajomość języka polskiego i angielskiego.

Dodatkowym atutem będzie:

  • Uprawnienia Doradcy Podatkowego lub rozpoczęta ścieżka ich zdobywania,
  • Zdolności analityczne,
  • Znajomość zasad rachunkowości,
  • Znajomość zasad funkcjonowania instrumentów zachęt podatkowych (Ulga B+R, IP Box, PSI) oraz trendów krajowych i europejskich we wspieraniu innowacyjności.

Kogo szukamy:

Poszukujemy osób, które chcą rozwijać się w obszarze doradztwa podatkowego, a także dobrze odnajdują się w zespołach realizujących różnorodne projekty dla klientów z wielu branż.

Oferujemy:

Kwalifikacje oraz certyfikaty
Różnorodne doświadczenie w różnorodnych zespołach
Indywidulna mapa szkoleń
Elastyczny czas i miejsce pracy
Własny Career Consuelor
Program EY Care&Wellness
Owoce w biurze
Biuro z ładnym widokiem i w prestiżowej lokalizacji
O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał.
Realizujemy projekty w zakresie: Audytu, Doradztwa Podatkowego, Transakcyjnego i Biznesowego (w tym IT). Zatrudniamy ponad 240 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie.
W Polsce jest nas ponad 2800, a pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy.
Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym również Ty poradzisz sobie z najbardziej prestiżowymi projektami.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników. EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.