EY (dawniej Ernst & Young)
Data aktualizacji: 2019-04-15
Warszawa, mazowieckie
Konsulting, Analiza
Starsza Konsultantka/Starszy Konsultant ds. KYC, AML i sankcji w Zespole Zarządzania Ryzykiem Nadużyć
Zespół specjalistów ds. „financial crime” zajmuje się doradztwem w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Pomagamy instytucjom obowiązanym zapewnić zgodność z wymogami prawnymi w zakresie KYC, AML i sankcji. Przeprowadzamy niezależne przeglądy funkcji KYC, AML i zarzadzania ryzykiem sankcyjnym w instytucjach obowiązanych oraz pomagamy w ich transformacji. Świadczymy także usługi poprawy stanu bieżącego (remediation) oraz prowadzimy postępowania wyjaśniające.

Możliwości, jakie na Ciebie czekają:

Będziesz mieć okazję pracować dla największych instytucji finansowych w Polsce i na świecie, poznając praktyki KYC, AML i zarządzania ryzykiem sankcyjnym w różnych jurysdykcjach i różnych typach instytucji obowiązanych. Zetkniesz się bezpośrednio z największymi i najciekawszymi przypadkami naruszenia norm KYC, AML oraz sankcji oraz będziesz pomagać klientom wyjść z kryzysowej sytuacji. Będziesz miał możliwość współpracy ze specjalistami EY z różnych krajów.

Twoje główne zadania:

  • Samodzielna realizacja zadań doradczych z zakresu KYC, AML i zarządzania ryzykiem sankcyjnym w roli eksperta, w tym: analiza i ocena stosowanych przez naszych klientów rozwiązań, projektowanie procesów i procedur, projektowanie wymagań dotyczących systemów informatycznych
  • Projektowanie i usprawnianie procesów analizy i oceny klientów i transakcji wysokiego ryzyka w ramach prowadzonych dla naszych klientów projektów remediacyjnych i postępowań wyjaśniających
  • Nadzorowanie realizacji procesów analizy i oceny klientów i transakcji wysokiego ryzyka
  • Bezpośrednia współpraca z klientami

Potrzebne umiejętności i doświadczenie:

  • Co najmniej 6 lat doświadczenia na stanowisku związanym z realizacją zadań z zakresu KYC, AML oraz / lub zarządzania ryzykiem sankcyjnym w instytucji finansowej (lub 3 lata na stanowisku kierowniczym)
  • Bardzo dobra, praktyczna znajomość zagadnień z zakresu KYC, AML oraz / lub prawa sankcyjnego UE i USA
  • Doświadczenie w kierowaniu zespołami lub zarządzaniem projektami z zakresu KYC, AML lub zarządzania ryzykiem sankcyjnym
  • Wyższe wykształcenie
  • Bardzo dobra znajomości języka angielskiego i polskiego

Twoim dodatkowym atutem będzie:

  • Bardzo dobra znajomość języka rosyjskiego
  • Gotowość do udziału w projektach zagranicznych
  • Doświadczenie we wdrażaniu i usprawnianiu procesów z zakresu KYC, AML lub zarządzania ryzykiem sankcyjnym
  • Przedsiębiorczość oraz proaktywne podejście do zadań
  • Posiadanie certyfikatów związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy (CAMS) lub zarządzaniem projektami (PMP, PRINCE 2)

Kogo szukamy:

Poszukujemy kandydatów doświadczonych w obszarze KYC, AML oraz sankcji, którzy chcą dalej rozwijać te umiejętności, w ramach świadczonych przez nasz Zespół usług doradczych lub projektów remediacyjnych.

Oferujemy:

Kwalifikacje oraz certyfikaty
Różnorodne doświadczenie w różnorodnych zespołach
Indywidulna mapa szkoleń
Elastyczny czas i miejsce pracy
Własny Career Consuelor
Program EY Care&Wellness
Owoce w biurze
Biuro z ładnym widokiem i w prestiżowej lokalizacji
O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał.
Realizujemy projekty w zakresie: Audytu, Doradztwa Podatkowego, Transakcyjnego i Biznesowego (w tym IT). Zatrudniamy ponad 240 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie.
W Polsce jest nas ponad 2800, a pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy.
Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym również Ty poradzisz sobie z najbardziej prestiżowymi projektami.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników. EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.