Data szkolenia: 22.01.2021r.
Rozpoczęcie: godzina 9:00
Organizator: SKwP o/Nowy Targ
Zakres tematyczny:
- umorzenie pożyczek,
- korzystanie z samochodów służbowych do celów prywatnych,
- ryczałty z tytułu jazd lokalnych,
- świadczenia z tytułu ubezpieczeń,
- koszty zakwaterowania, dojazdów, wyżywienia,
- pakiety medyczne,
- karty Multisport,
- nadwyżki ponad limity zwolnień przedmiotowych (zapomogi, wydatki z tytułu podroży służbowych, świadczenia z ZFŚS itp.)
2. Zasady dotyczące stosowania kosztów uzyskania przychodów dla pracowników.
3. Stosowanie ulgi od zaliczek w wys. 43, 76 zł miesięcznie na podstawie złożonego oświadczenia PIT-2.
4. Obliczanie, pobór i odprowadzanie zaliczek na podatek dochodowy od wynagrodzeń ze stosunku pracy wg zasad wprowadzonych od 1 stycznia 2020 r.
5. Opodatkowanie przychodów z art. 13 ustawy pdof (z działalności wykonywanej osobiście).
6. Zmiany wprowadzone do ustawy pdof ustawą z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.
7. Zwolnienia z opodatkowania przychodów ze stosunku pracy i umów zlecenia, o których mowa w art. 13 pkt 8 ustawy pdof wypłacanych od 1 stycznia 2020 roku osobom do 26 lat.
8. Omówienie zwolnień przedmiotowych z art. 21 ustawy pdof (w tym dla osób do 26 lat).
9. Analiza przepisów zawartych w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 1 czerwca 2020 r. w sprawie przedłużenia terminów przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy i zryczałtowanego podatku dochodowego (Dz. U. z 2020 r. poz. 972).
10. Przedstawienie Interpretacji Ogólnej Nr DD3.8201.1.2018 Ministra Finansów z dnia 15 września 2020 r. w sprawie zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów do honorarium autorskiego.
11. Opodatkowanie wypłaconych przez płatników przychodów opodatkowanych podatkiem zryczałtowanym (umowy do 200 zł, opodatkowanie umów zlecenia i o dzieło uzyskiwanych przez osoby zagraniczne, dywidendy, opodatkowanie świadczeń dla emerytów i rencistów itp.).
12. Omówienie zasad wypełniania deklaracji podatkowych PIT-4R i 8AR oraz informacji podatkowych PIT-11 i PIT-R.
13. Udzielanie odpowiedzi przez wykładowcę na pytania uczestników.
Celem szkolenia jest poszerzenie kwalifikacji zawodowych w zagadnieniach objętych tematyką szkolenia. Słuchaczami szkolenia mogą być osoby posiadające co najmniej wykształcenie średnie, uznające potrzebę ustawicznego doskonalenia zawodowego przez cały okres pracy zawodowej oraz rozumiejące istotę i znaczenie przestrzegania norm i zasad etycznych w pracy. Czas szkolenia kursu wynosi 7 godzin lekcyjnych plus 1 godzina na konsultacje indywidualne ze słuchaczami kursu.
Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o: zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.
Efektem kształcenia na szkoleniu będzie nabycie umiejętności polegających na:
-doskonaleniu posiadanej wiedzy i umiejętności zawodowych,
-wykonywanie pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
-przewidywaniu skutków i ponoszeniu odpowiedzialności za podjęte działania.
Warunki zaliczenia szkolenia
Formą zaliczenia szkolenia jest uczestniczenie w zajęciach. Po zakończeniu szkolenia uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia na podstawie § 22 ust.3 Rozp.MEN z dnia 19 marca 2019r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U.2019.652).
Płatnik zobowiązuje się do zapłaty za szkolenie w terminie ustalonym przez Organizatora.
2.Wpłaty w pełnej wysokości należy dokonać w terminie 2 dni przed rozpoczęciem realizacji szkolenia podając tytuł kursu na konto:
Uwaga zmiana rachunku bankowego od 1 października 2020!
Nowy rachunek bankowy: Santander Bank Polska S.A.,
nr rach.: 17 1090 2053 0000 0001 4647 3206
Informacja o kadrze
Zajęcia prowadzić będzie doświadczony i długoletni wykładowca SKwP w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych. Trener cieszący się uznaniem słuchaczy i kursantów.
W sytuacjach wyjątkowych organizator zastrzega sobie prawo zmiany formy realizacji zajęć bez uzyskania zgody uczestników. Dotyczy to w szczególności wprowadzenia zajęć z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość.
Dane Kontaktowe:
SKwP Oddział w Nowym Targu
Ul. Mickiewicza 2a
tel. 18 264-87-80
tel. kom. 530 682 665, 574 604 202
Chcesz otrzymywać podobne oferty szkoleń mailem?
Dziękujemy za utworzenie powiadomienia. Nowe oferty szkoleń spełniające ustawione przez Ciebie kryteria będą przesyłane na Twój adres e-mail.
Zamknij okno, aby wrócić do listy ofert szkoleń.