Temat tygodnia
Wywiad z Wojciechem Ruśkiewiczem, Managerem w dziale Doradztwa Podatkowego Deloitte.

Cel szkolenia, wymagania wstępne i organizacja procesu dydaktycznego:
Celem szkolenia jest poszerzenie kwalifikacji zawodowych w zagadnieniach objętych tematyką szkolenia. Słuchaczami szkolenia mogą być osoby posiadające co najmniej wykształcenie średnie, uznające potrzebę ustawicznego doskonalenia zawodowego przez cały okres pracy zawodowej oraz rozumiejące istotę i znaczenie przestrzegania norm i zasad etycznych w pracy.

Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem Internetu przy użyciu portalu clickmeeting.pl

Minimalne wymagania dotyczące sprzętu dla uczestników webinarium:

  • Procesor dwurdzeniowy 2GHz
  • 2 GB pamięci RAM
  • System operacyjny Windows 8 (zalecany Windows 10), Mac OS wersja 10.13 (zalecana najnowsza wersja), Linux, ChromeOS
  • Aktualna wersja jednej z wybranych przeglądarek: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge, Opera.
  • Połączenie internetowe o prędkości nie mniejszej niż: 2048 kbps (2 Mbps). Prędkość połączenia można zweryfikować pod adresem: https://www.speedtest.pl/

Treści kształcenia

  1. VDEK – PROBLEMY PRAKTYCZNE
    • Usystematyzowanie pojęć niezbędnych do prawidłowego raportowania w obszarze ewidencji VAT po kilku miesiącach funkcjonowania -marża, kłopotliwe oznaczenia procedur i GTU, najnowsze wyjaśnienia MF i projekt zmian rozporządzenia w sprawie VDEK.
    • Czynny żal w VDEK
    • Paragon z NIP – co jeszcze ciągle nas zaskakuje, nowe rozporządzenie, problemy praktyczne. Generowanie JPK_ FA(3) z kas fiskalnych .
    B. FAKTURY I FAKTURY KORYGUJĄCE W 2021 ROKU
    • Usystematyzowanie wiedzy w obszarze obowiązku wystawiania faktur
    • Faktury a faktury uproszczone w 2021 roku
    • Problematyka faktur korygujących po zmianach SLIM VAT 2021
    • Adnotacje szczególne na fakturach i ich znaczenie
    C. Jeszcze o kasach fiskalnych – Kasy fiskalne 2021– co się zmieni w 2021 roku.
    • Zasady używania kas fiskalnych
    • Obowiązek wymiany kas fiskalnych na raportujące on—line
    • Ulga z tytułu zakupu kas fiskalnych
    • Inne ważne obowiązki podatnika
    D. SLIM VAT – czyli o innych kolejnych uproszczeniach w szczegółach, od 01.01.2021.
    • Uproszczenia w fakturowaniu
    • Uproszczenia w eksporcie
    • Uproszczenia w odliczaniu vat naliczonego
    • Zmiany w Split Payment
    • Zmiany w małych prezentach
    • Zmiany w WIS
    • Inne drobne ale istotne zmiany.
    E. Karty paliwowe – najnowsze objaśnienia Ministerstwa Finansów w temacie.
    F. Podatek VAT od samochodów – problemy praktyczne.
    G. Transakcje między małżonkami objętymi wspólnością majątkową małżeńską a podatek VAT w świetle najnowszego orzecznictwa.
    H. Inne najnowsze orzeczenia i interpretacje z zakresu podatku VAT.
  2. Projektowane zmiany w VDEK i projekt w zakresie SLIM VAT 2
    J. Panel dyskusyjny.

Metody pracy

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o: zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi w formie ONLINE, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

Efekty kształcenia
Efektem kształcenia na szkoleniu będzie nabycie umiejętności polegających na:
doskonaleniu posiadanej wiedzy i umiejętności zawodowych,
wykonywanie pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
przewidywaniu skutków i ponoszeniu odpowiedzialności za podjęte działania.

Warunki zaliczenia kursu
Formą zaliczenia szkolenia jest uczestniczenie w zajęciach. Po zaliczeniu szkolenia słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia na podstawie § 22 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 652).

Informacja o kadrze

Anna Kędzierska-Adamczyk absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Doradca podatkowy z 22 letnim stażem. Wspólnik w kancelarii doradztwa podatkowego. Wykładowca na studiach z zakresu podatków oraz wynagrodzeń w Wyższej Szkole Biznesu oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Trener z kilkunastoletnim stażem z zakresu podatków dochodowych, podatku VAT, naliczania wynagrodzeń, ZUS, zasiłków. Bardzo wysoko oceniana przez uczestników.

Zgłoszenia
Zgłoszenie na szkolenie dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu guzika "Zapisz się".
Warunki płatności i rezygnacji
1. Przesłanie formularza on-line stanowi zawarcie umowy wiążącej i jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty.
2.Wpłaty w pełnej wysokości zamówienia należy dokonać najpóźniej 1 dzień przed rozpoczęciem realizacji szkolenia. W tytule przelewu podajemy tytuł kursu/szkolenia.
Rachunek bankowy: Santander bank : 16 1910 1048 3000 2861 1121 0001
3. Faktura pro forma zostanie wystawiona w momencie potwierdzenia szkolenia na pisemną prośbę uczestnika ze wskazaniem adresu e-mail (nie dotyczy sektora publicznego).
4. W przypadku rezygnacji po otrzymaniu „potwierdzenia udziału w szkoleniu” ponoszą Państwo 100% kosztów uczestnictwa. Rezygnację należy przesłać w formie pisemnej na adres nowysacz@skwp.krakow.pl Za datę rezygnacji przyjmuje się termin wpłynięcia pisma do organizatora.