Temat tygodnia
Zobacz, co oznaczają pojęcia: białe, niebieskie, zielone czy różowe kołnierzyki.
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Kariera w Finansach i Bankowości 2017/2018
Commerzbank AG Oddział w Polsce

 

Are you ready for the company that offers more than you would expect?

 

Oddział Commerzbanku w Polsce jest częścią centralnej jednostki Commerzbank AG we Frankfurcie nad Menem. Zajmujemy się Zarządzaniem Ryzykiem i Kapitałem GRM-CC. Jednostka powstała w 2016 roku.

Jednym z zadań Oddziału jest walidacja, czyli sprawdzanie poprawności działania modeli ryzyka kredytowego, rynkowego, płynności. W związku z tym poszukujemy absolwentów takich kierunków jak: matematyka finansowa, metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne, informatyka, ekonometria, fizyka; oraz specjalistów mających doświadczenie w zakresie zarówno budowy, jak i walidacji modeli statystycznych. Kolejnym kierunkiem rozwoju jednostki będzie utworzenie działu zajmującego się zagadnieniami Data Science. Poszukiwani będą ekonomiści, statystycy  i informatycy, którzy widzą swoją zawodową przyszłość w roli analityków danych.

Naszym pracownikom oferujemy nie tylko atrakcyjne warunki pracy, ale przede wszystkim  możliwość  rozwoju  unikalnych  kompetencji  w  międzynarodowej  organizacji, w drugim pod względem wielkości niemieckim banku. Do rozwoju kompetencji przykładamy dużą wagę: każdy pracownik objęty jest programami szkoleniowymi zarówno we Frankfurcie (training on the job), jak i w Łodzi. Zadaniem naszych pracowników jest realizacja pełnej walidacji modeli end to end!

 

Jak przebiega rekrutacja? Po otrzymaniu CV zapraszamy wybranych kandydatów na testy analityczne. Następnie prowadzimy telefoniczny wywiad w języku angielskim. Ostatni etap to rozmowa kwalifikacyjna, w której uczestniczy bezpośredni przełożony z Oddziału w Łodzi i z Frankfurtu. Aplikacje oraz ewentualne pytania dotyczące staży i kariery w Commerzbanku AG prosimy kierować do Eweliny Papieskiej, Specjalisty ds. Rekrutacji, na adres: ewelina.papieska@commerzbank.com.

Więcej o Commerzbanku

Commerzbank jest wiodącym bankiem komercyjnym z oddziałami i biurami w ponad 50 krajach. Bank oferuje szeroką gamę usług finansowych pzeznaczonych dla klientów indywisualnych, małych klientów bizneoswych, a także klientów korporacyjnych.

W sumie Commerzbank obsługuje ponad 17,5 miliona klientów indywidualnych i klientów biznesowych, jak i ponad 60 000 klientów korporacyjnych, międzynarodowych, dostawców usług finansowych oraz klientów instytucjonalnych. Bank, który został założony w 1870 roku, jest reprezentowany na wszystkich głównych światowych giełdach. W 2016 roku wygenerował przychody brutto w wysokości prawie 9,4 mld euro, zatrudniając około 49 900 pracowników.

 

Działy prowadzące rekrutację:

Departament Walidacji Modeli Ryzyka

 

Preferowane kierunki studiów:

Matematyka finansowa, Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne, Informatyka, Ekonometria, Fizyka

 

Lokalizacja: Łódź

 

COMMERZBANK ODDZIAŁ W POLSCE

ul. Wersalska 6

91-203 Łódź

Kontakt w sprawie rekrutacji:

ewelina.papieska@commerzbank.com

 

Dowiedz się więcej

lodz.commerzbank.pl