Rozwiń swoje horyzonty
Standard Chartered jest wiodącym międzynarodowym bankiem skoncentrowanym na wspieraniu ludzi i firm w osiąganiu sukcesów w Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie. To, co nas wyróżnia, to nasza różnorodność – ludzie, kultura i zasięg. Mamy ponad 86 000 pracowników ze 125 różnych krajów i placówki na 60 rynkach świata. W Polsce działamy od czerwca 2018 roku.
Czym zajmuje się nasza spółka w Polsce?
W związku z rosnącą koncentracją banku na rozwijaniu współpracy z klientami w Europie i Amerykach, budujemy globalne centrum usług biznesowych w Warszawie, które będzie wspierało naszą działalność w tych regionach w korzystniejszej strefie czasowej i lokalizacji niż inne tego typu jednostki zlokalizowane na wschodniej półkuli. Centrum to tworzą zespoły wyspecjalizowane w zarządzaniu złożonymi procesami opartymi na wiedzy, o międzynarodowym lub globalnym zasięgu, m.in.:
- przeciwdziałanie przestępczości finansowej (w tym zapobieganie praniu pieniędzy),
- dbanie o cyberbezpieczeństwo banku (ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, wykrywanie zagrożeń, testy penetracyjne),
- zarządzanie ryzykiem płynności banku (przy udziale ekspertów ds. zarządzania ryzykiem finansowym, programistów, analityków biznesowych i kierowników projektów w celu szybkiego rozwoju i wdrażania rozwiązań),
- zarządzanie zasobami ludzkimi (prowadzenie rekrutacji na rynek polski, brytyjski i amerykański oraz realizacja międzynarodowych projektów z obszaru HR),
- negocjowanie kontraktów na instrumenty pochodne z klientami korporacyjnymi i instytucjonalnymi.
Jak wygląda proces rekrutacji?
Po przesłaniu przez kandydatów aplikacji na wybrane stanowisko za pośrednictwem naszej globalnej platformy rekrutacyjnej i po przejściu przez nich przez tzw. test „culture t” nasi rekruterzy analizują CV, aby wybrać profile w największym stopniu odpowiadające wymaganiom na danym stanowisku.
Następnym krokiem jest kontakt telefoniczny z wybranymi kandydatami, w trakcie którego rekruterzy przekazują im dodatkowe informacje na temat danego procesu rekrutacji i pytają o oczekiwania. Na tym etapie następuje również wstępna weryfikacja znajomości języków obcych określonych w ogłoszeniu.
Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą ten etap, zapraszani są na rozmowę rekrutacyjną do naszego biura. Rozmowę przeprowadza zazwyczaj przyszły bezpośredni przełożony. W przypadku niektórych stanowisk kandydaci są proszeni o wykonanie określonych przez przełożonego zadań rekrutacyjnych, które mają na celu sprawdzenie umiejętności niezbędnych na danym stanowisku.
Po rozmowie analizujemy zgromadzone informacje, a potencjalny przełożony dokonuje wyboru kandydata, któremu składamy ofertę. Pozostali kandydaci również otrzymują powiadomienie o wyniku procesu rekrutacji.