Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
26 czerwca
2014
Miasto: Warszawa
Organizator: EuroFlota, Eurocon

II Forum Branży Flotowej

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje
Bezpiecznie odliczamy 100 proc. VAT od samochodów firmowych - II Forum Branży Flotowej

Okazuje się, że można skutecznie i bezpiecznie realizować przysługujące firmie odliczenie 100 proc. VAT przy użytkowaniu firmowej floty samochodowej. Jaka jest praktyka stosowania nowych, obowiązujących od kwietnia 2014 r. przepisów, można będzie dowiedzieć się już w czerwcu w trakcie zorganizowanych przez branżowy magazyn "EuroFlota" i firmę szkoleniową Eurocon warsztatów szkoleniowych w ramach kolejnej edycji Fleet Management FORUM.

Zapraszamy na nie w dniu 26 czerwca br. Spotkanie odbędzie się w Warszawie (Golden Floor Plaza, budynek Millenium Plaza, Al. Jerozolimskie 123 A). Na szkoleniu omówione zostaną tematy dotyczące typowych i nietypowych możliwości skutecznego i zgodnego z literą prawa odliczenia 100 proc. VAT. Zaproszeni eksperci wyjaśnią praktyczne aspekty stosowania nowych przepisów podatkowych obowiązujących od kwietnia 2014 r., które określają zasady rozliczania samochodów firmowych.

– Wystarczy połączyć wiedzę praktyczną i możliwości, jakie dają różne rozwiązania prawne, by spokojnie spać nawet wtedy, gdy urząd będzie wykorzystywał matematykę, logikę i metody detektywistyczne, by sprawdzić, czy faktycznie wykorzystujemy firmowe samochody wyłącznie do działalności gospodarczej – przekonuje Paweł Baran, redaktor naczelny magazynu "EuroFlota".

W trakcie Forum nasi eksperci: Maciej Kryda, Manager Działu Administracji w grupie Sanofi, oraz Mariusz Nowak, doradca podatkowy i Prezes Zarządu w międzynarodowej spółce doradztwa podatkowego Goldenstein – wybitni w swoich dziedzinach praktycy – podzielą się z uczestnikami spotkania swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem w zakresie możliwości dokonywania odliczeń podatku VAT od samochodów firmowych (kiedy 100 proc., a kiedy 50 proc. VAT) oraz istniejących możliwości w zakresie optymalizacji odliczeń tego podatku.
 
Zapoznają Państwa z możliwościami, rozwiązaniami, ale i zagrożeniami, jakie występują w związku z brakiem utrwalonej wykładni nowych przepisów – jednocześnie opowiemy o ugruntowującej się praktyce stosowania, obowiązujących od kwietnia 2014 r., zasad.

Poruszone zostaną również takie zagadnienia, jak rozliczać wynajem samochodów pracownikom oraz czy pracownik może odpowiadać za karę finansową nałożoną na przedsiębiorstwo z powodu udowodnienia nienależnego odliczenia VAT od firmowego auta.
 
Tegoroczna, czerwcowa edycja FORUM to również miejsce dyskusji i wymiany doświadczeń między uczestnikami oraz doskonała możliwość uzyskania odpowiedzi na ważne flotowe pytania, tak w trakcie poszczególnych wykładów, jak i specjalnego panelu dyskusyjno-problemowego. Forum to po prostu spotkanie, na którym nie powinno zabraknąć wszystkich zainteresowanych efektywnym zarządzaniem obszarem podatkowym, powiązanym z posiadaniem i użytkowaniem firmowego parku samochodowego.
 
Partnerem głównym FORUM jest firma T-matic Systems, wiodący na polskim rynku integratorem systemów Smart Grid i operator telematyczny, zaś partnerami branżowymi są: Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych,  Związek Polskiego Leasingu, Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów oraz Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.

Zachęcamy do uczestnictwa i zarejestrowania się na FORUM na www.euroflota.pl lub www.euro-con.pl.