Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
11 kwietnia
do 12 kwietnia
2015
Miasto: Kraków
Organizator: KN Prawa Podatkowego UJ

IX Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego. Kierunki rozwoju prawa podatkowego

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje

Koło Naukowe Prawa Podatkowego Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na IX Ogólnopolską Konferencję Prawa Podatkowego pod hasłem "Kierunki rozwoju prawa podatkowego", która odbędzie się w dniach 11–12 kwietnia 2015 r. w Auditorium Maximum UJ w Krakowie.

Konferencja poświęcona jest zagadnieniom związanym z rozwojem prawa podatkowego, w tym ewolucji polityki fiskalnej spowodowanej zmieniającymi się warunkami społecznymi i ekonomicznymi, celów, do których powinien dążyć rozwój tej dziedziny prawa w przyszłości, jak również identyfikacji bieżących problemów funkcjonowania prawa podatkowego i aparatu fiskalnego w Polsce.

Podczas wydarzenia poruszona zostanie kwestia wpływu orzecznictwa, bieżącej sytuacji ekonomicznej, poglądów doktryny czy nurtów politycznych na proces kształtowania prawa podatkowego. Prelegenci przedstawią ponadto dyskusyjne zagadnienia występujące w obecnie obowiązującym stanie prawnym, nowości legislacyjne, rozważane kierunki zmian w prawie podatkowym oraz najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych.

Konferencja adresowana jest zarówno do studentów i pracowników naukowych, chcących skonfrontować swoją wiedzę z praktycznym podejściem do prawa podatkowego, jak i do praktyków, którym uczestnictwo w wydarzeniu pozwoli spojrzeć z szerszej perspektywy na obecny stan prawa podatkowego oraz perspektywy i możliwości jego zmian.

Wysoki poziom merytoryczny konferencji zapewnią zaproszeni prelegenci, wśród których znajdują się m. in.: prof. dr hab. Bogumił Brzeziński; przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych, prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic; sędzia NSA Adam Bącal; sędzia WSA Dagmara Dominik-Ogińska; prof. dr hab. Adam Mariański; prof. UMK dr hab. Wojciech Morawski; przedstawiciele praktyki, w tym Tomasz Michalik czy Jerzy Martini oraz reprezentanci sponsorów - firm KPMG, Deloitte, Crido Taxand oraz EY.

Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w konferencji. 

Studenci, doktoranci oraz pracownicy naukowi zwolnieni są z opłat za uczestnictwo.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz formularz rejestracyjni znajdują się na stronie internetowej www.podatki.confer.uj.edu.pl.