Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
6 lutego
2014
Miasto: Warszawa
Organizator: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Soneta

Kluczowe zmiany w VAT pod lupą księgowych w Warszawie

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje
Spotkanie zaczyna się 6 lutego o godz. 8.00  w warszawskim Hotelu  Polonia Palace przy Al. Jerozolimskich 45 i organizowane jest przez okręgowy oddział Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Instytut Certyfikacji Zawodowej Księgowych i firmę Soneta. Wystąpią doświadczeni praktycy z zakresu podatku od towarów i usług.  

Stołeczna konferencja będzie okazją do dyskusji na temat rewolucyjnych zmian dotyczących podatku VAT obowiązujących od 2014 roku oraz kluczowych współczesnych trendów w rachunkowości polskiej i światowej. Poruszone zostaną kwestie ważne dla pracy księgowego korzystającego z nowoczesnych technologii w globalnym świecie, w tym technologii cloud computing.

Wystąpią:
- dr Jerzy Hejnar, pracownik naukowy i wykładowca w Katedrze Rachunkowości Finansowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie,
- ekspert Okręgowego Oddziału SKwP,
- eksperci Izby Skarbowej i Urzędu Skarbowego,
- Jadwiga Wojas, Dyrektor ds. produkcji i rozwoju Firmy Soneta Sp. z o.o.,  
- Adam Bącal,  absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ, sędzia NSA, specjalizujący się w problematyce prawa podatkowego ze szczególnym uwzględnieniem podatku od towarów i usług, autor licznych publikacji w tym zakresie.

Cykl branżowych konferencji realizowany jest w ramach projektu "Księgowi Przyszłości". Spotkania kierowane są do sektora MŚP oraz do księgowych, właścicieli biur rachunkowych, pracowników działów księgowych, odpowiedzialnych za finanse i rachunkowość, doradców podatkowych. Poruszane zagadnienia zainteresują także studentów finansów, ekonomii i rachunkowości. Kolejne spotkania odbędą się w Łodzi (12.02.14), Bydgoszczy (18.02.14) oraz w Poznaniu (25.02.14). Konferencje są bezpłatne, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Aby wziąć w nich udział należy zarejestrować się na portalu: http://www.ksiegowiprzyszlosci.pl/konferencje.

Organizatorami cyklu branżowych konferencji i ogólnopolskiego konkursu "Księgowi Przyszłości" są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce i firma Soneta, producent unikatowego w skali kraju oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova.

Już wkrótce w ramach projektu „Księgowi Przyszłości” ruszy ogólnopolski konkurs kierowany do firm i studentów uczelni wyższych – przyszłych praktyków zawodu. Uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę z rachunkowości oraz umiejętności współpracy i skutecznej komunikacji w zespole. Celem konkursu jest budowanie sieci współpracy pomiędzy różnymi organizacjami zajmującymi się kreowaniem wysokich standardów księgowości w Polsce.