Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
10 marca
do 11 marca
2016
Miasto: Sopot
Organizator: Marketplanet

Marketplanet OnePlace 2016

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje

Piąta edycja imprezy odbędzie się w dniach 10-11 marca 2016 r. Będzie to spotkanie ponad 100 kluczowych managerów wiodących firm w Polsce, które korzystają z elektronicznych platform zakupowych i dostrzegają potencjał tego rynku (Marketplanet szacuje jego wielkość na ponad 215 miliardów złotych rocznie). W tym gronie co roku znajdują się przedstawiciele kadry managerskiej z działów zakupów, finansów i IT  korporacji oraz średnich firm z rodzimym kapitałem, a także przedstawicieli samorządu lokalnego i instytucji publicznych.

Konferencja Marketplanet OnePlace to potężna dawka wiedzy na temat trendów i najnowszych rozwiązań w obszarze zakupów elektronicznych dla firm z uwzględnieniem specyfiki polskiego rynku. W tym roku skoncentrujemy się na innowacjach, integracji oraz automatyzacji w procesach zakupowych. Właśnie one pozwalają przedsiębiorstwom generować oszczędności finansowe oraz czasowe, a także porządkować i upraszczać zakupy – mówi Piotr Matysik, Prezes Marketplanet. Wśród innowacji szczególną uwagę zajmą rozwiązania dostępne w chmurze.

W ocenie Prezesa Matysika rynek internetowego handlu między firmami będzie w kolejnych latach rozwijał się z kilku powodów. Po pierwsze UE wymaga, aby kraje członkowskie stosowały elektroniczne narzędzia zakupowe w przetargach publicznych. W Polsce roczna wartość zamówień publicznych wynosi ok. 230 mld zł. Średnie oszczędności wynikające ze stosowania narzędzi zakupowych wynoszą ok. 1015 proc.  Po drugie coraz więcej małych i średnich firm interesuje się zakupami w sieci. Właśnie dla nich przygotowany jest elektroniczny rynek one-place, z którego korzysta już ponad 30 tys. użytkowników.  

Trzecim powodem wzrostu jest postępujący rozwój nowych technologii w praktyce biznesowej.

– Już dziś widzimy, że klienci domagają się od nas nie tylko narzędzi pozwalających planować zakupy i realizować je w sposób przemyślany i korzystny finansowo, ale chcą aby na platformach Marketplanet były dostępne również takie narzędzia jak podpis elektroniczny, elektroniczna faktura czy usługi faktoringu czy dostęp do finansowania bankowego – mówi Prezes Matysik.

Więcej na konferencja.marketplanet.pl