Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
31 marca
do 2 kwietnia
2014
Miasto: Warszawa
Organizator: NZS UKSW

Twoje Prawa w Pracy 2014

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje
Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) w Warszawie, zarejestrowany członek krajowego NZS – najliczniejszej i najprężniej działającej organizacji studenckiej w Polsce, zaprasza na wykłady oraz targi pracy i praktyk realizowane w ramach projektu Twoje Prawa w Pracy. Tegoroczna edycja projektu jest organizowana przy współpracy z Kołem Naukowym Prawa Pracy i Polityki Społecznej UKSW. Przedsięwzięcie odbywało się będzie na nowym kampusie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie przy ulicy Wóycickiego 1/3 w dniach 31 marca–2 kwietnia 2014 r.

Twoje Prawa w Pracy to cykl bezpłatnych szkoleń z zakresu prawa pracy zakończonych targami pracy i praktyk. Projekt jest skierowany przede wszystkim do młodych ludzi, głównie studentów uniwersytetu UKSW, którzy planują lub właśnie co podjęli swoją pierwszą pracę.

Projekt realizuje ideę street law, czyli "prawa na ulicach". Zakłada ona przekazywanie niezbędnej w codziennym życiu wiedzy prawniczej jak największej ilości osób niezwiązanych zawodowo z prawem, co przyczynia się do budowania kultury prawnej i społeczeństwa obywatelskiego.

Poziom świadomości prawnej wśród pracowników najczęściej jest niski, co często wykorzystują pracodawcy. W związku z tym poprzez realizację naszego projektu, pragniemy upowszechniać pozytywne wzorce zachowań promowane przez system prawny, a tym samym przyczyniać się do kształtowania relacji między pracownikami a pracodawcami na zasadach wzajemnego zaufania i szacunku. Wiedza wyniesiona z wykładów ma na celu podnoszenie świadomości prawnej wśród ludzi, szczególnie tych młodych, którzy dopiero zaczną pracę lub właśnie ją wykonują i chcą poznać swoje prawa.

Pamiętajcie, nieznajomość prawa szkodzi! Zapoznajmy się ze swoimi przywilejami pracowniczymi tak, aby móc w pełni korzystać z nich w życiu, nie dając się pracodawcom, którzy chętnie wykorzystują naszą niewiedzę. Ten projekt umożliwi Wam zdobycie cennej wiedzy, która przyda się na lata.

Pierwszą część projektu stanowią wykłady. Założeniem ich organizacji było stworzenie najbardziej aktualnych i problematycznych tematów, które sprawiają trudności pracownikom. Do poprowadzenia szkoleń zaprosiliśmy osoby, które na co dzień zajmują się tą problematyką i są zawodowo związane z prawem pracy.

Aby pomóc studentom w poszukiwaniach pracy, zorganizowano targi pracy i praktyk, gdzie będą mogli oni zapoznać się z funkcjonowaniem oraz rekrutować do różnych instytucji i przedsiębiorstw.

Targi odbędą się 2 kwietnia 2014 r. na UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3 na parterze bud. 21 (Auditorium Maximum). Rozpoczną o godzinie 9.00, a ich zakończenie planowane jest na godz. 15.00.

W wydarzeniu wezmą udział pracodawcy:
  • Centrum Projektów Europejskich
  • Empik School Fundacja Inkubator Technologiczny - Youth Business Poland
  • Gemius
  • infoPraca
  • Metrohouse & Partnerzy S.A. Microsoft
  • Nadwiślański oddział Straży Granicznej Państwowa Inspekcja Pracy
  • PwC Rzecznik Praw Obywatelskich
  • Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
  • Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza
Podczas targów pracy i praktyk Biuro Karier UKSW będzie służyło pomocą w zakresie informacji dotyczących sposobu i możliwych miejscach odbywania obowiązkowych praktyk studenckich.

Projekt Twoje Prawa w Pracy zostanie objęty honorowym patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.