Redakcja: Jakie są Państwa plany rekrutacyjne w 2018 roku?
Iwona Szelągowska, Associate Lead HR: W tym roku planujemy dalsze zatrudnienia zarówno na stanowiskach niższego szczebla, nie wymagających doświadczenia zawodowego, jak również dla specjalistów w takich obszarach jak księgowość, zakupy czy też analiza danych biznesowych. Oczywiście, dla każdego z tych obszarów istotna jest dla nas znajomość języków obcych. Podstawą jest język angielski, zaś dla szeregu wakatów oferujemy możliwość pracy z europejskimi językami takimi jak francuski, niemiecki, włoski, hiszpański, czeski lub też holenderski, duński czy szwedzki.
Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów bez doświadczenia zawodowego w 2018 roku?
Aktualnie poszukujemy osób ze znajomością języka angielskiego oraz innych języków europejskich, chcących rozpocząć swoją karierę na stanowiskach Master Data Officer (obszar analizy danych), Junior Accountant (obszar finansowo-księgowy) lub Purchasing Officer (obszar zakupów). Dla kandydatów, którzy nie są dostępni na pełen etat oferujemy płatne staże z elastycznym czasem pracy w naszych trzech głównych domenach.
Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów z minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym?
Poszukujemy specjalistów i liderów procesu z doświadczeniem w obszarze zakupowym (zarówno transakcyjnym jak i sourcingowym) najchętniej ze znajomością języka francuskiego. Kolejnym profilem są księgowi z bardzo dobrą znajomością j. angielskiego, najchętniej z doświadczeniem w GL lub też z komunikatywną znajomością języka angielskigo i doświadczeniem w dziale OTC i bardzo dobrą znajomością języków: niemiecki, szwedzki czy holdenderski.
Jakich kompetencji miękkich brakuje zwłaszcza młodym kandydatom na rynku pracy?
Cennymi kandydatami na rynku pracy są osoby o wysokich kompetencjach analitycznych, zdolnościach negocjacyjnych oraz umiejętnością pracy w zespole.
Aktualnie coraz więcej młodych osób jest świadomych tego, jak ważne są kompetencje miękkie. Mogą je rozwijać np. w trakcie studiów - biorąc udział w dodatkowych projektach, bądź uczęszczając do kół naukowych.
Jakie programy rozwojowe oferują Państwo młodym pracownikom w 2018 roku?
Od wielu lat oferujemy płatne programy stażowe, umożliwiające zapoznanie się ze specyfiką pracy w dużej międzynarodowej firmie. Kandydat ma możliwość zdobycia cennego, realnego doświadczenia zawodowego w jednej z naszych 3 domen. Oferujemy elastyczny czas pracy, który łatwo jest dostosować do planu zajęć na studiach.
Poza tym, naszym flagowym programem rozwoju dla osób bez doświadczenia zawodowego, a także kandydatów chcących ukierunkować się w nowym dla siebie obszarze jest Campus Program. W ramach pierwszych tygodni pracy oferujemy intensywny trening domenowy pozwalający nowym pracownikom uzyskać kompetencje niezbędne do rozpoczęcia kariery w księgowości, zakupach lub analizie danych. Warto również wspomnieć, że oferujemy umowę o pracę bez okresu próbnego, co może stanowić istotny atut dla osób szukających stabilnej pracy, w której będą mogli rozwijać swoje kompetencje.
Dlaczego inwestycja w pracowników to, Państwa zdaniem, inwestycja w przyszłość?
Prawdą jest, że aktualnie rynek pracy jest rynkiem pracownika. Dla wielu firm jest to duże wyzwanie, aby pozyskać w satysfakcjonującym czasie wykwalifikowanych kandydatów spełaniających wszystkie wymagania. Jednocześnie rynek pracy jest bogaty w kandydatury osób z mniejszym doświadczeniem i dużym potencjałem na dalszy rozwój zawodowy. Dlatego tak istotne jest oferowanie wewnętrznych możliwości szkoleniowych, które umożliwią pracownikom poszerzenie kompetencji, zaś firmie utrzymanie cennych talentów.
Dziękuję za rozmowę.