Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Adam Jenkins dyrektorem w Pioneer Pekao Investments

W grudniu 2011 roku Adam Jenkins objął stanowisko dyrektora Zespołu Zarządzania Portfelami Akcyjnymi i Zrównoważonymi w Departamencie Zarządzania Aktywami Pioneer Pekao Investment Management.
Kategoria: Awanse
28.12.2011

W grudniu 2011 roku Adam Jenkins objął stanowisko dyrektora Zespołu Zarządzania Portfelami Akcyjnymi i Zrównoważonymi w Departamencie Zarządzania Aktywami Pioneer Pekao Investment Management.


Ten najwyższej klasy specjalista przeszedł do PPIM z londyńskiego oddziału Nomura Asset Management, gdzie zajmował stanowisko Deputy Head EMEA Emerging Markets i specjalizował w inwestycjach na rynkach Europy Środkowej oraz Rosji i Turcji.


Urodzony w Polsce Adam Jenkins wychowywał się i kształcił za granicą, głównie w Wielkiej Brytanii. Edukację uniwersytecką uzupełnił kilkunastoma specjalistycznymi kursami. Posiada prestiżowy tytuł CFA (Chartered Financial Analyst). Był najmłodszym licencjonowanym księgowym (CA - chartered accountant) w Wielkiej Brytanii.

Kariera zawodowa Adama była do tej pory silnie związana z londyńskim City. W latach 1993-1997 pracował w Pionie Usług Finansowych oraz Zespole ds. Fuzji i Przejęć dla Cooper&Lybrand (obecnie PWC). W latach 1997-2011 pracował jako zarządzający i szef zespołów m. in. dla takich firm jak UBS, Invesco czy KBC.


Ma na swoim koncie szereg sukcesów. Został między innymi wyróżniony w 2003 roku prestiżową nagrodą dla najlepszych zarządzających przyznawaną przez Forsyth Partners - „Red Hot European Smallcap Fund Manager". Zarządzane przez niego fundusze osiągały najwyższe pozycje w swoich rankingach (m. in. najlepszy fundusz w rankingu Nomura Asset Management Emerging Markets, najlepszy fundusz EMEA w latach 1997-2000). W 2003 roku Forsyth Partners przyznała mu jako zarządzającemu rating AA.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również