Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wiadomości
Realny wpływ na biznes, czyli o pracy w audycie
Z czym kojarzy się audyt i dlaczego jest tak ważny? Kim jest audytor? Czym się zajmuje i jakie stawiane są przed nim wyzwania? Na te i więcej pytań odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule. Przybliżymy Ci też jak wygląda codzienna praca w zespole Audytu PwC.

Opublikowane: 18.06.2024
Autor: Katarzyna Olkowicz

Wiadomości
Raportowanie ESG wpływa na efektywność, innowacyjność i reputację firm
Wraz z wejściem w życie unijnej dyrektywy w sprawie sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (Corporate Sustainability Reporting Directive, CSRD) znacznie rozszerzył się zakres raportowanych danych, obejmujących kwestie ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego. Oznacza to dla organizacji w Polsce i Europie nowe obowiązki, ale i możliwości.

Opublikowane: 05.06.2024
Autor: CIMA (Chartered Institute of Management Accountants)

Wiadomości
Prosty język w pracy. Czy jest nam potrzebny?
O tym, dlaczego w pracy zawodowej warto kierować się zasadami prostego języka, mówi Mateusz Adamczyk – językoznawca oraz członek Zespołu Retoryki i Komunikacji Publicznej Rady Języka Polskiego. Rozmowę znajdziesz na kanale kariera: akcja!

Opublikowane: 29.05.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Wiadomości
Płaca a praca. Czemu jawność wynagrodzeń jest wciąż tematem tabu?
Dyrektywa UE w sprawie przejrzystości wynagrodzeń zapewni pracownikom nowe prawa i ochronę. Ale dlaczego wynagrodzenia były kiedykolwiek tematem tabu?

Opublikowane: 24.05.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Awanse
Simon Bittlestone Nowym Prezydentem CIMA
Instytut The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) ogłosił, że jego 91. Prezydentem mianowany został Simon Bittlestone FCMA, CGMA – lider w dziedzinie transformacji finansów. Został on również 9. Przewodniczącym Association of International Certified Professional Accountants, największej na świecie organizacji zrzeszającej specjalistów ds. rachunkowości publicznej i zarządczej.

Opublikowane: 12.06.2024
Autor: Redakcja

Awanse
Małgorzata Kuczewska-Łaska została dyrektorem ds. finansowych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Małgorzata Kuczewska-Łaska, która może pochwalić się tytułami FCMA, CGMA i MBA została członkiem zarządu i dyrektorem ds. finansowych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Rada Nadzorcza Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. postawiła na osobę, która jest wykwalifikowaną, globalną księgową zarządczą.

Opublikowane: 05.04.2024
Autor: Redakcja

Awanse
176 noworocznych awansów w CRIDO
4 nowych partnerów, 42 awanse w gronie menedżerów i łącznie aż 176 promocji. W ten sposób CRIDO, wiodąca polska firma doradcza, przywitała Nowy Rok.

Opublikowane: 23.01.2024
Autor: Redakcja

Awanse
Agnieszka Baran dołącza do Provident Polska
Stanowisko ekspertki ds. PR w Biurze Prasowym Provident Polska objęła Agnieszka Baran. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. podczas pracy w branży bankowej, newsowej, a także szkolnictwie wyższym. Szczególnym zainteresowaniem Agnieszki Baran są zagadnienia związane z komunikacją korporacyjną i zarządzaniem treścią.

Opublikowane: 11.12.2023
Autor: Redakcja

Raporty
A po studiach idziemy do pracy, czyli jak studenci wybierają swoją pierwszą pracę?
Z raportu „A po studiach idziemy do pracy 2024” przygotowanego przez Grupę MBE dowiesz się między innymi: gdzie w sieci można spotkać studentów, które kanały komunikacji są dla nich najważniejsze w kontakcie z pracodawcami oraz jakiego typu treści są dla nich interesujące.

Opublikowane: 26.04.2024
Autor: Redakcja

Raporty
Jak zminimalizować stres w pracy?
9 na 10 pracowników odczuwa stres w miejscu pracy. Połowa zabiera go ze sobą do domu. Słaba kondycja psychiczna odbija się zarówno na życiu zawodowym, jak i prywatnym pracowników. To nie tylko ogromny koszt dla nich samych, ale także pracodawców. Co może zmniejszyć nasilenie tego problemu?

Opublikowane: 12.03.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Raporty
Zrekrutuj pracodawcę. Co decyduje o atrakcyjności firmy?
Od dłuższego czasu na rynku pracy obserwujemy, że pracownicy są coraz bardziej świadomi i pewni swoich kompetencji. Śmiało komunikują swoje potrzeby oraz wymagania pracodawcom i uparcie szukają najbardziej atrakcyjnych miejsc pracy. Czy to zmiana, w której to kandydaci rekrutują pracodawców?

Opublikowane: 21.02.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Raporty
Wynagrodzenia w sektorze BPO SSC: Prognozy na rok 2024
Polskie centra BPO (Business Process Outsourcing) i SSC (Shared Services Center) obsługują klientów z wielu krajów i we wielu językach. W poniższym artykule przeanalizujemy, jakie są zarobki w tej branży i jak mogą przedstawiać się one w 2024 roku, na podstawie raportu Goldman Recruitment Salary Survey 2024.

Opublikowane: 19.02.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Poradnik kariery
Od zarządzania operacjami finansowymi po transformacje finansów w oparciu o nowe technologie
5 lat temu zdecydowałam o przekierowaniu mojej kariery – mówi Anna Tęczar, Finance Transformation Process & Tools Officer w Capgemini Polska. Poznaj jej historię i dowiedz się, dlaczego zdecydowała się na taki krok.

Opublikowane: 24.06.2024
Autor: Sylwia Zając

Poradnik kariery
Praca w finansach prywatnych i publicznych. Jaka jest różnica?
Nie ma wątpliwości, że finanse odgrywają kluczową rolę w funkcjonowaniu i rozwoju nowoczesnych gospodarek. Za monolitem pojęcia finansów kryją się jednak dwa filary: sektor prywatny i publiczny. Jeśli rozważasz karierę w finansach i chcesz poznać kluczowe różnice między pracą w finansach publicznych a prywatnych, czytaj dalej.

Opublikowane: 17.06.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Poradnik kariery
Korzystne środowisko pracy, czyli jakie?
Co łączy kubek do kawy, kolor samochodu i granice, co wolno a czego nie w firmie? Kultura organizacyjna jest niczym fundament dla domu – stanowi solidną podstawę, na której buduje się sukces firmy. To właśnie korzystne środowisko pracy jest tematem rozmowy na kanale kariera: akcja! z Małgorzatą Górską - dyrektorki People & Culture, trenerki, mentorki.

Opublikowane: 12.06.2024
Autor: Redakcja

Poradnik kariery
Praca w księgowości – 3 plusy i minusy
Księgowość, dostarczając krytycznych informacji finansowych, jest często uważana za kręgosłup biznesu. Jeśli interesuje cię kariera w dziale księgowości i chciałbyś wiedzieć, jakie są jej największe wady i zalety, czytaj dalej!

Opublikowane: 07.06.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Akcje redakcyjne