Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wiadomości
Braki kadrowe w sektorze finansowym: Kompetencje technologiczne, poszukiwane
Według raportu "Niedobór talentów" ManpowerGroup, aż 66 procent organizacji w Polsce ma trudności z obsadzaniem wolnych stanowisk pracownikami o pożądanych kwalifikacjach. Największe problemy rekrutacyjne dotykają branże finansową i nieruchomościową, gdzie odsetek ten wynosi 74 procent.

Opublikowane: 16.07.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Wiadomości
Różnorodność pokoleniowa w miejscu pracy
Obecnie na rynku pracy aktywne zawodowo są aż cztery pokolenia: Baby Boomers oraz przedstawiciele kolejnych pokoleń: X, Y i Z. Te wielopokoleniowe kadry to zarówno dla firm jak i dla pracowników wyzwanie.

Opublikowane: 09.07.2024
Autor: Redakcja

Wiadomości
Od 1 lipca wzrasta wynagrodzenie minimalne. Co powinniśmy wiedzieć o tej podwyżce?
Na 2024 roku planowane są dwa etapy podnoszenia wynagrodzenia minimalnego – a drugi jest tuż przed nami. Czym jest jednak płaca minimalna i warto o niej wiedzieć?

Opublikowane: 01.07.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Wiadomości
Realny wpływ na biznes, czyli o pracy w audycie
Z czym kojarzy się audyt i dlaczego jest tak ważny? Kim jest audytor? Czym się zajmuje i jakie stawiane są przed nim wyzwania? Na te i więcej pytań odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule. Przybliżymy Ci też jak wygląda codzienna praca w zespole Audytu PwC.

Opublikowane: 18.06.2024
Autor: Katarzyna Olkowicz

Awanse
Simon Bittlestone Nowym Prezydentem CIMA
Instytut The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) ogłosił, że jego 91. Prezydentem mianowany został Simon Bittlestone FCMA, CGMA – lider w dziedzinie transformacji finansów. Został on również 9. Przewodniczącym Association of International Certified Professional Accountants, największej na świecie organizacji zrzeszającej specjalistów ds. rachunkowości publicznej i zarządczej.

Opublikowane: 12.06.2024
Autor: Redakcja

Awanse
Małgorzata Kuczewska-Łaska została dyrektorem ds. finansowych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Małgorzata Kuczewska-Łaska, która może pochwalić się tytułami FCMA, CGMA i MBA została członkiem zarządu i dyrektorem ds. finansowych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Rada Nadzorcza Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. postawiła na osobę, która jest wykwalifikowaną, globalną księgową zarządczą.

Opublikowane: 05.04.2024
Autor: Redakcja

Awanse
176 noworocznych awansów w CRIDO
4 nowych partnerów, 42 awanse w gronie menedżerów i łącznie aż 176 promocji. W ten sposób CRIDO, wiodąca polska firma doradcza, przywitała Nowy Rok.

Opublikowane: 23.01.2024
Autor: Redakcja

Awanse
Agnieszka Baran dołącza do Provident Polska
Stanowisko ekspertki ds. PR w Biurze Prasowym Provident Polska objęła Agnieszka Baran. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. podczas pracy w branży bankowej, newsowej, a także szkolnictwie wyższym. Szczególnym zainteresowaniem Agnieszki Baran są zagadnienia związane z komunikacją korporacyjną i zarządzaniem treścią.

Opublikowane: 11.12.2023
Autor: Redakcja

Raporty
A po studiach idziemy do pracy, czyli jak studenci wybierają swoją pierwszą pracę?
Z raportu „A po studiach idziemy do pracy 2024” przygotowanego przez Grupę MBE dowiesz się między innymi: gdzie w sieci można spotkać studentów, które kanały komunikacji są dla nich najważniejsze w kontakcie z pracodawcami oraz jakiego typu treści są dla nich interesujące.

Opublikowane: 26.04.2024
Autor: Redakcja

Raporty
Jak zminimalizować stres w pracy?
9 na 10 pracowników odczuwa stres w miejscu pracy. Połowa zabiera go ze sobą do domu. Słaba kondycja psychiczna odbija się zarówno na życiu zawodowym, jak i prywatnym pracowników. To nie tylko ogromny koszt dla nich samych, ale także pracodawców. Co może zmniejszyć nasilenie tego problemu?

Opublikowane: 12.03.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Raporty
Zrekrutuj pracodawcę. Co decyduje o atrakcyjności firmy?
Od dłuższego czasu na rynku pracy obserwujemy, że pracownicy są coraz bardziej świadomi i pewni swoich kompetencji. Śmiało komunikują swoje potrzeby oraz wymagania pracodawcom i uparcie szukają najbardziej atrakcyjnych miejsc pracy. Czy to zmiana, w której to kandydaci rekrutują pracodawców?

Opublikowane: 21.02.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Raporty
Wynagrodzenia w sektorze BPO SSC: Prognozy na rok 2024
Polskie centra BPO (Business Process Outsourcing) i SSC (Shared Services Center) obsługują klientów z wielu krajów i we wielu językach. W poniższym artykule przeanalizujemy, jakie są zarobki w tej branży i jak mogą przedstawiać się one w 2024 roku, na podstawie raportu Goldman Recruitment Salary Survey 2024.

Opublikowane: 19.02.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Poradnik kariery
NVC w pracy
Co ma wspólnego żyrafa i szakal z komunikacją w pracy? Czy możemy komunikować się przemocowo, a jeśli tak, to jak tego uniknąć? Komunikacja NVC była tematem ostatniego odcinka pierwszego sezonu na kanale kariera: akcja! Z Mileną Sakaguchi – Talent Acquisition Partner, ekspertką HR i entuzjastką NVC rozmawiała Sylwia Zając.

Opublikowane: 11.07.2024
Autor: Redakcja

Poradnik kariery
Umowa o pracę a B2B – 7 kluczowych różnic
Jakie różnice między umową o pracę a umową B2B należy wziąć pod uwagę przy wyborze modelu zatrudnienia?

Opublikowane: 28.06.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Poradnik kariery
Od zarządzania operacjami finansowymi po transformacje finansów w oparciu o nowe technologie
5 lat temu zdecydowałam o przekierowaniu mojej kariery – mówi Anna Tęczar, Finance Transformation Process & Tools Officer w Capgemini Polska. Poznaj jej historię i dowiedz się, dlaczego zdecydowała się na taki krok.

Opublikowane: 24.06.2024
Autor: Sylwia Zając

Poradnik kariery
Praca w finansach prywatnych i publicznych. Jaka jest różnica?
Za monolitem pojęcia finansów kryją się jego dwa filary: sektor prywatny i publiczny. Jeśli rozważasz karierę w finansach i chcesz poznać kluczowe różnice między pracą w finansach publicznych a prywatnych, ten artykuł może cię zainteresować.

Opublikowane: 17.06.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Akcje redakcyjne