Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wiadomości
Raportowanie ESG wpływa na efektywność, innowacyjność i reputację firm
W tym roku około 300 polskich przedsiębiorstw zostało objętych obowiązkiem raportowania ESG zgodnie z dyrektywą CSRD – są to duże podmioty stanowiące tzw. spółki zainteresowania publicznego o wysokim poziomie przychodu (powyżej 170 mln złotych), które zatrudniają co najmniej 500 osób. Dyrektywa będzie jednak stopniowo rozszerzała swoje działanie na kolejne podmioty i w 2025 r. raportowanie ESG dotyczyć będzie już ponad 3000 firm. Będą to wszystkie duże podmioty spełniające przynajmniej dwa z trzech następujących kryteriów: liczba zatrudnionych – 250 osób, przychody – 80 mln EUR, suma aktywów – 40 mln EUR. Z kolei od 2026 roku swoje wskaźniki ESG raportować będą musiały również małe i średnie spółki giełdowe.

Opublikowane: 05.06.2024
Autor: CIMA (Chartered Institute of Management Accountants)

Wiadomości
Płaca a praca. Czemu jawność wynagrodzeń jest wciąż tematem tabu?
Dyrektywa UE w sprawie przejrzystości wynagrodzeń zapewni pracownikom nowe prawa i ochronę. Ale dlaczego wynagrodzenia były kiedykolwiek tematem tabu?

Opublikowane: 24.05.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Wiadomości
Najlepsze programy MBA w Polsce w 2024 roku
Programy MBA są przez wielu uważane za złoty standard edukacji w zakresie zarządzania. Jeśli zastanawiasz się, z czym wiąże się ta kwalifikacja, a także jaki program MBA warto wybrać, czytaj dalej.

Opublikowane: 22.05.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Wiadomości
Czas na odpoczynek. Rodzaje urlopów w Polsce
Urlop to istotny element życia zawodowego każdej pracującej osoby. Umożliwia nie tylko odpoczynek i regenerację, ale również np. sprawowanie opieki nad dziećmi. Sprawdź, jakie rodzaje urlopów obowiązują w 2024 roku.

Opublikowane: 20.05.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Awanse
Simon Bittlestone Nowym Prezydentem CIMA
Instytut The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) ogłosił, że jego 91. Prezydentem mianowany został Simon Bittlestone FCMA, CGMA – lider w dziedzinie transformacji finansów. Został on również 9. Przewodniczącym Association of International Certified Professional Accountants, największej na świecie organizacji zrzeszającej specjalistów ds. rachunkowości publicznej i zarządczej.

Opublikowane: 12.06.2024
Autor: Redakcja

Awanse
Małgorzata Kuczewska-Łaska została dyrektorem ds. finansowych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Małgorzata Kuczewska-Łaska, która może pochwalić się tytułami FCMA, CGMA i MBA została członkiem zarządu i dyrektorem ds. finansowych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Rada Nadzorcza Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. postawiła na osobę, która jest wykwalifikowaną, globalną księgową zarządczą.

Opublikowane: 05.04.2024
Autor: Redakcja

Awanse
176 noworocznych awansów w CRIDO
4 nowych partnerów, 42 awanse w gronie menedżerów i łącznie aż 176 promocji. W ten sposób CRIDO, wiodąca polska firma doradcza, przywitała Nowy Rok.

Opublikowane: 23.01.2024
Autor: Redakcja

Awanse
Agnieszka Baran dołącza do Provident Polska
Stanowisko ekspertki ds. PR w Biurze Prasowym Provident Polska objęła Agnieszka Baran. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. podczas pracy w branży bankowej, newsowej, a także szkolnictwie wyższym. Szczególnym zainteresowaniem Agnieszki Baran są zagadnienia związane z komunikacją korporacyjną i zarządzaniem treścią.

Opublikowane: 11.12.2023
Autor: Redakcja

Raporty
A po studiach idziemy do pracy, czyli jak studenci wybierają swoją pierwszą pracę?
Z raportu „A po studiach idziemy do pracy 2024” przygotowanego przez Grupę MBE dowiesz się między innymi: gdzie w sieci można spotkać studentów, które kanały komunikacji są dla nich najważniejsze w kontakcie z pracodawcami oraz jakiego typu treści są dla nich interesujące.

Opublikowane: 26.04.2024
Autor: Redakcja

Raporty
Jak zminimalizować stres w pracy?
9 na 10 pracowników odczuwa stres w miejscu pracy. Połowa zabiera go ze sobą do domu. Słaba kondycja psychiczna odbija się zarówno na życiu zawodowym, jak i prywatnym pracowników. To nie tylko ogromny koszt dla nich samych, ale także pracodawców. Co może zmniejszyć nasilenie tego problemu?

Opublikowane: 12.03.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Raporty
Zrekrutuj pracodawcę. Co decyduje o atrakcyjności firmy?
Od dłuższego czasu na rynku pracy obserwujemy, że pracownicy są coraz bardziej świadomi i pewni swoich kompetencji. Śmiało komunikują swoje potrzeby oraz wymagania pracodawcom i uparcie szukają najbardziej atrakcyjnych miejsc pracy. Czy to zmiana, w której to kandydaci rekrutują pracodawców?

Opublikowane: 21.02.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Raporty
Wynagrodzenia w sektorze BPO SSC: Prognozy na rok 2024
Polskie centra BPO (Business Process Outsourcing) i SSC (Shared Services Center) obsługują klientów z wielu krajów i we wielu językach. W poniższym artykule przeanalizujemy, jakie są zarobki w tej branży i jak mogą przedstawiać się one w 2024 roku, na podstawie raportu Goldman Recruitment Salary Survey 2024.

Opublikowane: 19.02.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Poradnik kariery
Korzystne środowisko pracy, czyli jakie?
Co łączy kubek do kawy, kolor samochodu i granice, co wolno a czego nie w firmie? Kultura organizacyjna jest niczym fundament dla domu – stanowi solidną podstawę, na której buduje się sukces firmy. To właśnie korzystne środowisko pracy jest tematem rozmowy na kanale kariera: akcja! z Małgorzatą Górską - dyrektorki People & Culture, trenerki, mentorki.

Opublikowane: 12.06.2024
Autor: Redakcja

Poradnik kariery
Praca w księgowości – 3 plusy i minusy
Księgowość, dostarczając krytycznych informacji finansowych, jest często uważana za kręgosłup biznesu. Jeśli interesuje cię kariera w dziale księgowości i chciałbyś wiedzieć, jakie są jej największe wady i zalety, czytaj dalej!

Opublikowane: 07.06.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Poradnik kariery
Zwolnienie lekarskie i świadczenia chorobowe. Co warto wiedzieć?
Choroba niestety nie szczędzi nikomu, i każdy z nas, chcąc nie chcą, musi czasem zostać w domu. W takim wypadku warto jest odpowiedzieć sobie na pytania: jakie są w Polsce zasady zwolnień lekarskich i jakie świadczenia, czyli wynagrodzenie i zasiłek chorobowy, nam przysługują?

Opublikowane: 03.06.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Poradnik kariery
Wampir energetyczny w pracy
Jak rozpoznać wampira energetycznego w pracy? Reagować czy może go unikać? Czy wampir energetyczny może przyczynić się do naszego wypalenia zawodowego? W rozmowie z Agatą Wilską (psycholożką, psychoterapeutką, publicystką) odpowiadamy na te pytania na kanale kariera: akcja!

Opublikowane: 29.05.2024
Autor: Redakcja

Akcje redakcyjne