Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wiadomości
Osoby z ADHD w pracy
W kolejnym odcinku programu „kariera: akcja!” wraz z dr. hab. n. med. Jarosławem Jóźwiakiem, ekspertem od ADHD i dyrektorem medycznym Centrum Terapii ALMA, poruszamy wrażliwy, ale coraz bardziej popularny temat ADHD. Tłumaczymy, czym jest ADHD, czy warto je diagnozować i jak radzić sobie z nim w miejscu pracy, by w pełni wykorzystać swój potencjał.

Opublikowane: 12.04.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Wiadomości
Polska na drugim miejscu wśród krajów z najniższym bezrobociem
Według danych Eurostatu z lutego 2024 r, Polska zajęła drugie miejsce w Unii Europejskiej pod względem bezrobocia, ze stopą bezrobocia na poziomie 2,9%. Jak nasz rynek pracy plasuje się na tle Europy?

Opublikowane: 11.04.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Wiadomości
Nowe technologie w sektorze finansowym. Cyfrowa podróż finansów
Współczesne technologie odgrywają kluczową rolę w transformacji sektora finansowego. Stale rewolucjonizują możliwości analizy danych oraz wpływają na infrastrukturę firm i automatyzacje rozmaitych procesów. Niezwykle istotne staje się także dostosowanie umiejętności specjalistów finansowych do wymogów cyfrowej rewolucji.

Opublikowane: 08.04.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Wiadomości
Czy home office to przyszłość pracy?
W ostatnich latach praca zdalna zyskała na popularności na całym świecie, a Polska nie jest wyjątkiem: ponad 1 na 3 Polaków pracuje zdalnie lub hybrydowo. Czy zatem home office jest przyszłością współczesnego miejsca pracy? A jeśli tak, to jakie są korzyści i wyzwania mogą się z tym wiązać?

Opublikowane: 03.04.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Awanse
Małgorzata Kuczewska-Łaska została dyrektorem ds. finansowych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Małgorzata Kuczewska-Łaska, która może pochwalić się tytułami FCMA, CGMA i MBA została członkiem zarządu i dyrektorem ds. finansowych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Rada Nadzorcza Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. postawiła na osobę, która jest wykwalifikowaną, globalną księgową zarządczą.

Opublikowane: 05.04.2024
Autor: Redakcja

Awanse
176 noworocznych awansów w CRIDO
4 nowych partnerów, 42 awanse w gronie menedżerów i łącznie aż 176 promocji. W ten sposób CRIDO, wiodąca polska firma doradcza, przywitała Nowy Rok.

Opublikowane: 23.01.2024
Autor: Redakcja

Awanse
Agnieszka Baran dołącza do Provident Polska
Stanowisko ekspertki ds. PR w Biurze Prasowym Provident Polska objęła Agnieszka Baran. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. podczas pracy w branży bankowej, newsowej, a także szkolnictwie wyższym. Szczególnym zainteresowaniem Agnieszki Baran są zagadnienia związane z komunikacją korporacyjną i zarządzaniem treścią.

Opublikowane: 11.12.2023
Autor: Redakcja

Awanse
Paulina Gasińska dołącza do Zarządu Provident Polska
Kierownictwo nad Pionem Prawnym i Ładem Korporacyjnym Provident Polska objęła Paulina Gasińska. Będzie ona też pełnić funkcję Członkini Zarządu. Nowa Dyrektor Pionu posiada bogate doświadczenie zawodowe, zdobyte m.in. podczas pracy w sektorze bankowym.

Opublikowane: 24.10.2023
Autor: Redakcja

Raporty
Jak zminimalizować stres w pracy?
9 na 10 pracowników odczuwa stres w miejscu pracy. Połowa zabiera go ze sobą do domu. Słaba kondycja psychiczna odbija się zarówno na życiu zawodowym, jak i prywatnym pracowników. To nie tylko ogromny koszt dla nich samych, ale także pracodawców. Co może zmniejszyć nasilenie tego problemu?

Opublikowane: 12.03.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Raporty
Zrekrutuj pracodawcę. Co decyduje o atrakcyjności firmy?
Od dłuższego czasu na rynku pracy obserwujemy, że pracownicy są coraz bardziej świadomi i pewni swoich kompetencji. Śmiało komunikują swoje potrzeby oraz wymagania pracodawcom i uparcie szukają najbardziej atrakcyjnych miejsc pracy. Czy to zmiana, w której to kandydaci rekrutują pracodawców?

Opublikowane: 21.02.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Raporty
Wynagrodzenia w sektorze BPO SSC: Prognozy na rok 2024
Polskie centra BPO (Business Process Outsourcing) i SSC (Shared Services Center) obsługują klientów z wielu krajów i we wielu językach. W poniższym artykule przeanalizujemy, jakie są zarobki w tej branży i jak mogą przedstawiać się one w 2024 roku, na podstawie raportu Goldman Recruitment Salary Survey 2024.

Opublikowane: 19.02.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Raporty
ESG w bankach: era zrównoważonych inwestycji
Kwestie ESG, dzięki wprowadzanym regulacjom, na stałe wpisały się w rzeczywistość działania instytucji finansowych. Jaka jest gotowość polskich banków do wspierania klientów w zielonej transformacji? Sprawdź wyniki raportu „Zielone finanse po polsku”.

Opublikowane: 09.02.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Poradnik kariery
Czy to my wybieramy kompetencje, czy kompetencje wybierają nas?
W pierwszym odcinku programu „kariera: akcja!” omawiamy wraz z Agnieszką Ciećwierz, ekspertem rynku pracy, CEO Sigmund Polska, jak skutecznie definiować i badać swoje kompetencje zawodowe.

Opublikowane: 04.04.2024
Autor: Sylwia Zając

Poradnik kariery
Jak negocjować wynagrodzenie? 10 praktycznych wskazówek
Niezależnie od tego, czy rozpoczynasz nową pracę, starasz się o podwyżkę, czy awans, staniesz przed jednym z najbardziej zniechęcających zadań w swojej karierze - negocjowaniem wynagrodzenia. W tym artykule przyjrzymy się kilku praktycznym wskazówkom dotyczącym przygotowania, zastosowania i technik negocjacyjnych, które mogą pomóc w tym procesie.

Opublikowane: 19.03.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Poradnik kariery
Autoprezentacja, czyli jak skutecznie zareklamować się pracodawcy
Niezależnie od tego, czy jesteś świeżo upieczonym absolwentem, czy doświadczonym profesjonalistą, sposób w jaki prezentujesz się potencjalnym pracodawcom, może mieć kluczowe znaczenie dla zdobycia wymarzonej pracy. W tym artykule zagłębimy się w zawiłości autoprezentacji i rozważymy strategie skutecznego marketingu wobec pracodawców.

Opublikowane: 13.03.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Poradnik kariery
Czy referencje w procesie rekrutacji nadal mają znaczenie?
Czy potencjalny pracodawca ma prawo zapytać o Twoje referencje bez Twej zgody? Czy referencje nadal są istotne w trakcie procesu rekrutacyjnego? Przekonaj się, jak to wygląda.

Opublikowane: 05.02.2024
Autor: Sylwia Zając

Akcje redakcyjne