Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wiadomości
Przemiana w kulturze zatrudnienia?
Jak pozyskać i zatrzymać talenty w firmie? Czego oczekują osoby pracujące od pracodawcy, by zostać z nim na dłużej? Wyniki globalnego badania Talent Trends 2023 wskazują na najgłębszą przemianę w kulturze zatrudnienia od początku istnienia internetu. Sprawdź najważniejsze trendy.

Opublikowane: 06.06.2023
Autor: Redakcja

Wiadomości
Pułapka perfekcjonizmu. Jak w nią nie wpaść?
Działasz, nie bojąc się popełniać błędów? Era perfekcjonistów mija, a dążenie do doskonałości za wszelką cenę może przynieść więcej strat niż zysków. O szkodliwym perfekcjonizmie rozmawiam z Kasia Malinowską, trenerką rozwoju osobistego i certyfikowanym coachem.

Opublikowane: 01.06.2023
Autor: Daria Górka, Kasia Malinowska

Wiadomości
Czy sztuczna inteligencja zmniejszy zatrudnienie?
Rozwój sztucznej inteligencji to jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy. Większość z nas zastanawia się, jak AI wpłynie na nasze życie. Takie analizy prowadzą też przedsiębiorstwa. Co z nich wynika?

Opublikowane: 30.05.2023
Autor: Daria Górka

Wiadomości
Rekrutacja na prestiżowe studia podyplomowe MBA. Ostatnie dni na zgłoszenia
Z końcem maja zostanie zamknięta rekrutacja na roczne studia podyplomowe o kierunku Master of Business Administration (bankowość i system finansowy), które są organizowane w ramach Akademii NBP oraz Akademii Kopernikańskiej. To już ostatni moment na złożenie dokumentów.

Opublikowane: 19.05.2023
Autor: Redakcja

Awanse
16 nowych liderów wesprze rozwój Deloitte
Deloitte wzmacnia swoje struktury i powiększa grono partnerów o 16 nowych liderów i liderek. To rekordowa liczba awansów na najwyższym szczeblu organizacji od czasu rozpoczęcia działalności firmy w Polsce.

Opublikowane: 05.06.2023
Autor: Redakcja

Awanse
Nowi liderzy zarządzania ryzykiem oraz konsultingu w Deloitte
Z początkiem czerwca nastąpiły zmiany w dziale zarządzania ryzykiem. Nowym liderem na Europę Środkową został Mariusz Ustyjańczuk, a na jego miejsce awansował Przemysław Szczygielski. W dziale konsultingu stanowisko liderskie objął Paweł Włodarczyk.

Opublikowane: 02.06.2023
Autor: Redakcja

Awanse
Aneta Jóźwicka w zarządzie Provident Polska odpowiedzialną za Corporate Affairs
Od 1 czerwca kierownictwo nad Corporate Affairs Provident Polska i funkcję członkini zarządu obejmie Aneta Jóźwicka. W nowej roli będzie odpowiedzialna za obszary mające strategiczne znaczenie dla pionu korporacyjnego oraz całej firmy tj.: regulacje, reputację oraz komunikację.

Opublikowane: 01.06.2023
Autor: Redakcja

Awanse
Trzy awanse partnerskie w kancelarii DLA Piper
Stanowisko equity partnera (wspólnika) w warszawskim biurze kancelarii DLA Piper objął Rafał Kluziak z zespołu prawa handlowego oraz fuzji i przejęć. Nominacje na partnerów uzyskali także Katarzyna Wacławek z zespołu prawa rynków finansowych oraz Piotr Miller z zespołu prawa handlowego oraz fuzji i przejęć.

Opublikowane: 27.04.2023
Autor: Redakcja

Raporty
Dzień Matki. Czy macierzyństwo przeszkadza w rozwoju kariery?
Jak macierzyństwo wpływa na kariery Polek? Co jest dla nich ważniejsze – sukces zawodowy czy rodzina? Czy mamy pracujące zawodowo radzą sobie na co dzień? W Dniu Matki przedstawiamy wyniki raportu o sytuacji mam na rynku pracy.

Opublikowane: 26.05.2023
Autor: Redakcja

Raporty
Brak rozwoju w firmie = zmiana pracy?
Tempo zmian, które zachodzącą w ostatnich latach na świecie, wpływa na pogłębiającą się konieczność nauki przez całe życie, czyli lifelong learning. Osoby pracujące są coraz bardziej świadome swoich kompetencji i potrzeb, czego efektem jest przekonanie o realnym wpływie na swoją karierę.

Opublikowane: 23.05.2023
Autor: Wiktoria Jackowska

Raporty
Studentki i studenci na rynku pracy
Przeciętne wynagrodzenie w firmach urosło od zeszłego roku o 13,6% i osiągnęło pułap 7 065,65 zł, co przy zatrudnieniu na umowę o pracę na pełny etat daje ponad pięć tysięcy złotych „na rękę”. Jak jednak wygląda sytuacja płacowa na studenckim rynku pracy? Sprawdź wyniki tegorocznego raportu „Student w pracy” Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu.

Opublikowane: 26.04.2023
Autor: Redakcja

Raporty
Rotacja pracownic i pracowników w branży finansowej
Według raportu opublikowanego przez AICPA & CIMA we współpracy z PwC specjaliści i specjalistki z dziedziny finansów coraz częściej zmieniają pracę i odczuwają potrzebę zdobywania nowych umiejętności oraz dostosowywania się do współczesnego świata biznesu. Prawie jedna czwarta ankietowanych osób twierdzi, że chce zmienić pracę w ciągu roku.

Opublikowane: 25.04.2023
Autor: Redakcja

Poradnik kariery
Chcę pracować w DSV ISS. 5 pytań do rekrutera
Magdalena Paluch, liderka zespołu Talent Acquisition & People Experience w DSV ISS, opowiada o tym, w jakich obszarach zawodowych można rozwijać swoją karierę w globalnej organizacji. Dowiedz się, co czeka kandydatki i kandydatów podczas procesu rekrutacji oraz jakie kompetencje są mile widziane w firmie.

Opublikowane: 19.05.2023
Autor: Magdalena Paluch

Poradnik kariery
Jak napisać CV? Niezbędnik kandydata
Jak stworzyć odpowiednie CV? Które informacje doprecyzować, a które w nim pominąć? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w artykule.

Opublikowane: 17.02.2023
Autor: Wiktoria Jackowska

Poradnik kariery
Autoresponder – jak go napisać? 5 (nie)banalnych wzorów
Sprawdźcie, dlaczego warto ustawić autoresponder oraz co powinno się w nim znaleźć. Prezentujemy kilka wzorów – klasycznych oraz niebanalnych, które zapadają w pamięć.

Opublikowane: 21.12.2022
Autor: Karolina Zdunowska

Poradnik kariery
Chcę pracować w CRIDO. 5 pytań do rekrutera
Karolina Jatkowska-Morcia, Specjalistka ds. rekrutacji i rozwoju w CRIDO odpowiada na pytania, które dotyczą pisania CV i rozmowy kwalifikacyjnej a często nurtują kandydatów.

Opublikowane: 09.12.2022
Autor: Redakcja

Akcje redakcyjne