Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wiadomości
Różnorodność pokoleniowa w miejscu pracy
Obecnie na rynku pracy aktywne zawodowo są aż cztery pokolenia: Baby Boomers oraz przedstawiciele kolejnych pokoleń: X, Y i Z. Te wielopokoleniowe kadry to zarówno dla firm jak i dla pracowników wyzwanie.

Opublikowane: 09.07.2024
Autor: Redakcja

Wiadomości
Od 1 lipca wzrasta wynagrodzenie minimalne. Co powinniśmy wiedzieć o tej podwyżce?
Na 2024 roku planowane są dwa etapy podnoszenia wynagrodzenia minimalnego – a drugi jest tuż przed nami. Czym jest jednak płaca minimalna i warto o niej wiedzieć?

Opublikowane: 01.07.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Wiadomości
Realny wpływ na biznes, czyli o pracy w audycie
Z czym kojarzy się audyt i dlaczego jest tak ważny? Kim jest audytor? Czym się zajmuje i jakie stawiane są przed nim wyzwania? Na te i więcej pytań odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule. Przybliżymy Ci też jak wygląda codzienna praca w zespole Audytu PwC.

Opublikowane: 18.06.2024
Autor: Katarzyna Olkowicz

Wiadomości
Raportowanie ESG wpływa na efektywność, innowacyjność i reputację firm
Wraz z wejściem w życie unijnej dyrektywy w sprawie sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (Corporate Sustainability Reporting Directive, CSRD) znacznie rozszerzył się zakres raportowanych danych, obejmujących kwestie ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego. Oznacza to dla organizacji w Polsce i Europie nowe obowiązki, ale i możliwości.

Opublikowane: 05.06.2024
Autor: CIMA (Chartered Institute of Management Accountants)

Awanse
Simon Bittlestone Nowym Prezydentem CIMA
Instytut The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) ogłosił, że jego 91. Prezydentem mianowany został Simon Bittlestone FCMA, CGMA – lider w dziedzinie transformacji finansów. Został on również 9. Przewodniczącym Association of International Certified Professional Accountants, największej na świecie organizacji zrzeszającej specjalistów ds. rachunkowości publicznej i zarządczej.

Opublikowane: 12.06.2024
Autor: Redakcja

Awanse
Małgorzata Kuczewska-Łaska została dyrektorem ds. finansowych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Małgorzata Kuczewska-Łaska, która może pochwalić się tytułami FCMA, CGMA i MBA została członkiem zarządu i dyrektorem ds. finansowych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Rada Nadzorcza Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. postawiła na osobę, która jest wykwalifikowaną, globalną księgową zarządczą.

Opublikowane: 05.04.2024
Autor: Redakcja

Awanse
176 noworocznych awansów w CRIDO
4 nowych partnerów, 42 awanse w gronie menedżerów i łącznie aż 176 promocji. W ten sposób CRIDO, wiodąca polska firma doradcza, przywitała Nowy Rok.

Opublikowane: 23.01.2024
Autor: Redakcja

Awanse
Agnieszka Baran dołącza do Provident Polska
Stanowisko ekspertki ds. PR w Biurze Prasowym Provident Polska objęła Agnieszka Baran. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. podczas pracy w branży bankowej, newsowej, a także szkolnictwie wyższym. Szczególnym zainteresowaniem Agnieszki Baran są zagadnienia związane z komunikacją korporacyjną i zarządzaniem treścią.

Opublikowane: 11.12.2023
Autor: Redakcja

Raporty
A po studiach idziemy do pracy, czyli jak studenci wybierają swoją pierwszą pracę?
Z raportu „A po studiach idziemy do pracy 2024” przygotowanego przez Grupę MBE dowiesz się między innymi: gdzie w sieci można spotkać studentów, które kanały komunikacji są dla nich najważniejsze w kontakcie z pracodawcami oraz jakiego typu treści są dla nich interesujące.

Opublikowane: 26.04.2024
Autor: Redakcja

Raporty
Jak zminimalizować stres w pracy?
9 na 10 pracowników odczuwa stres w miejscu pracy. Połowa zabiera go ze sobą do domu. Słaba kondycja psychiczna odbija się zarówno na życiu zawodowym, jak i prywatnym pracowników. To nie tylko ogromny koszt dla nich samych, ale także pracodawców. Co może zmniejszyć nasilenie tego problemu?

Opublikowane: 12.03.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Raporty
Zrekrutuj pracodawcę. Co decyduje o atrakcyjności firmy?
Od dłuższego czasu na rynku pracy obserwujemy, że pracownicy są coraz bardziej świadomi i pewni swoich kompetencji. Śmiało komunikują swoje potrzeby oraz wymagania pracodawcom i uparcie szukają najbardziej atrakcyjnych miejsc pracy. Czy to zmiana, w której to kandydaci rekrutują pracodawców?

Opublikowane: 21.02.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Raporty
Wynagrodzenia w sektorze BPO SSC: Prognozy na rok 2024
Polskie centra BPO (Business Process Outsourcing) i SSC (Shared Services Center) obsługują klientów z wielu krajów i we wielu językach. W poniższym artykule przeanalizujemy, jakie są zarobki w tej branży i jak mogą przedstawiać się one w 2024 roku, na podstawie raportu Goldman Recruitment Salary Survey 2024.

Opublikowane: 19.02.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Poradnik kariery
NVC w pracy
Co ma wspólnego żyrafa i szakal z komunikacją w pracy? Czy możemy komunikować się przemocowo, a jeśli tak, to jak tego uniknąć? Komunikacja NVC była tematem ostatniego odcinka pierwszego sezonu na kanale kariera: akcja! Z Mileną Sakaguchi – Talent Acquisition Partner, ekspertką HR i entuzjastką NVC rozmawiała Sylwia Zając.

Opublikowane: 11.07.2024
Autor: Redakcja

Poradnik kariery
Umowa o pracę a B2B – 7 kluczowych różnic
Jakie różnice między umową o pracę a umową B2B należy wziąć pod uwagę przy wyborze modelu zatrudnienia?

Opublikowane: 28.06.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Poradnik kariery
Od zarządzania operacjami finansowymi po transformacje finansów w oparciu o nowe technologie
5 lat temu zdecydowałam o przekierowaniu mojej kariery – mówi Anna Tęczar, Finance Transformation Process & Tools Officer w Capgemini Polska. Poznaj jej historię i dowiedz się, dlaczego zdecydowała się na taki krok.

Opublikowane: 24.06.2024
Autor: Sylwia Zając

Poradnik kariery
Praca w finansach prywatnych i publicznych. Jaka jest różnica?
Za monolitem pojęcia finansów kryją się jego dwa filary: sektor prywatny i publiczny. Jeśli rozważasz karierę w finansach i chcesz poznać kluczowe różnice między pracą w finansach publicznych a prywatnych, ten artykuł może cię zainteresować.

Opublikowane: 17.06.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Akcje redakcyjne