Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wiadomości
XVI Konkurs Verba Veritatis na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu
Jeśli w ostatnim czasie napisaliście pracę dotyczącą etyki biznesu, możecie zgłosić ją do konkursu do 31 lipca 2021 roku i wygrać ciekawe (bo pieniężne!) nagrody.

Opublikowane: 01.06.2021
Autor: Redakcja

Wiadomości
Kiedy dzieci wychodzą z szafy, czyli o pogodzeniu domowych i zawodowych ról
Jak połączyć karierę zawodową z wychowaniem małych dzieci? Może to być nie lada wyzwanie, szczególnie w okresie pandemii, pracy z domu i zamkniętych placówek. Ciekawej analizy z perspektywy pracującej mamy dokonała Ewa Guerri, doradca podatkowy w Accreo.

Opublikowane: 26.05.2021
Autor: Ewa Guerri

Wiadomości
Jeden wywiad – dwa spojrzenia. O pracy w Deloitte z perspektywy konsultantki i programistki
Zofia Walczewska i Sara Peradzyńska-Panasiuk pracują w jednym zespole, ale ich role mocno się różnią. Sprawdźcie, jakie zadania są ich udziałem, jak w czasach pandemii udaje im się zachować ducha zespołowości i na co mają wpływ w swojej codziennej pracy.

Opublikowane: 19.05.2021
Autor: Karolina Zdunowska

Wiadomości
W jaki sposób pracodawcy oceniają pracowników? 5 metod
Formalny proces oceny pracownika to jeden z najbardziej tajemnych procesów organizacyjnych. Zobaczcie, jakie metody stosują pracodawcy, żeby wyłowić największe talenty.

Opublikowane: 12.05.2021
Autor: Karolina Zdunowska

Awanse
Elżbieta Czetwertyńska wiceprezesem banku Citi Handlowy
Rada Nadzorcza banku Citi Handlowy wybrała Elżbietę Czetwertyńską na stanowisko wiceprezesa zarządu banku i powierzyła jej pełnienie obowiązków prezesa zarządu z dniem 18 czerwca. Rada zwróci się do KNF-u o zgodę na powołanie Elżbiety Czetwertyńskiej na stanowisko prezesa zarządu.

Opublikowane: 27.05.2021
Autor: Redakcja

Awanse
Joanna Erdman wiceprezesem ING Banku Śląskiego ze zgodą KNF
Rada Nadzorcza ING Banku Śląskiego, w związku z otrzymaną decyzją Komisji Nadzoru Finansowego z 14 maja 2021 roku, powierzyła Joannie Erdman stanowisko wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za nadzór nad zarządzaniem ryzykiem istotnym w działalności banku (Pion CRO).

Opublikowane: 25.05.2021
Autor: Redakcja

Awanse
Marcin Sobczak Wiceprezesem Zarządu ING Lease (Polska)
14 maja 2021 r. Rada Nadzorcza ING Lease (Polska) Sp. z o.o. podjęła uchwałę o nominacjach na stanowiska Wiceprezesów Zarządu spółki. Marcin Sobczak obejmie stanowisko Wiceprezesa odpowiedzialnego za Pion Handlowy z dniem 1 czerwca 2021 roku.

Opublikowane: 21.05.2021
Autor: Redakcja

Awanse
Arkadiusz Kuczera Wiceprezesem Zarządu ING Lease (Polska)
14 maja 2021 r. Rada Nadzorcza ING Lease (Polska) Sp. z o.o. podjęła uchwałę o nominacjach na stanowiska Wiceprezesów Zarządu spółki. Z dniem 1 lipca 2021 roku stanowisko Wiceprezesa odpowiedzialnego za Pion Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta obejmie Arkadiusz Kuczera.

Opublikowane: 21.05.2021
Autor: Redakcja

Raporty
Z czterolistną koniczynką na biurku, czyli wszystko o szczęściu w pracy
Szczęście w pracy może mieć smak dobrej kawy z firmowego ekspresu. Może też być ukryte w wysokiej pensji czy w uprzejmych spojrzeniach zza sąsiedniego biurka, a w wersji covidowej – w zestawie uśmiechniętych emotikonek odebranych na komunikatorze. Sprawdźcie, co często decyduje o tym, że w skowronkach spieszymy do biura lub z radością włączamy firmowy komputer. 

Opublikowane: 02.06.2021
Autor: Karolina Zdunowska

Raporty
Przyszłość rynku pracy. Promyki nadziei i najgorsze obawy
Sprawdźcie, jak pracownicy w Polsce widzą przyszłość rynku pracy, czy boją się starcia o "stołek" z robotem oraz gdzie i w jaki sposób najchętniej chcieliby pracować.

Opublikowane: 06.05.2021
Autor: Redakcja

Raporty
Work, life, a gdzie balans? O pracy w czasach pandemii
Pandemia covid-19 kładzie się cieniem na życiu wielu pracowników, szczególnie tych, którzy większość obowiązków zawodowych przenieśli do domu. Zobaczcie, jak home office wpływa na pracę i życie osobiste, a przede wszystkim – zachowanie równowagi między jednym a drugim.

Opublikowane: 28.04.2021
Autor: Karolina Zdunowska

Raporty
Trendy w bankowości detalicznej 2021
Pandemia przyspieszyła zmiany zachodzące w bankowości. Sprawdźcie, w jakich aspektach oczekiwania klientów rozmijają się z priorytetami banków i co spędza sen z powiek prezesów.

Opublikowane: 22.04.2021
Autor: Karolina Zdunowska

Poradnik kariery
5 pytań do rekrutera z Commerzbanku. Rekrutacje w 2021 roku
Małgorzata Pachlińska, IT Recruitment Specialist w Commerzbanku zdradza plany rekrutacyjne firmy na 2021 rok a także opowiada o tym, jak przebiega proces rekrutacji i pierwsze dni nowego pracownika.

Opublikowane: 31.05.2021
Autor: Karolina Zdunowska

Poradnik kariery
5 pytań do rekrutera z Metro Services. Rekrutacje w 2021 roku
Wywiad z Katarzyną Gruszką, Senior HR Specialist m.in. o tym, jakie było największe rekrutacyjne wyzwanie w Metro Services Polska w 2020 roku i na jakich zasadach obecnie mogą zdalnie pracować pracownicy tej firmy.

Opublikowane: 25.05.2021
Autor: Karolina Zdunowska

Poradnik kariery
5 pytań do rekrutera z PMI. Rekrutacje w 2021 roku
Paulina Kaleta, Talent Acquisition Specialist w Philip Morris International opowiada m.in. o planach rekrutacyjnych firmy i najbardziej pożądanych umiejętnościach kandydatów do pracy w finansach w 2021 roku.

Opublikowane: 24.05.2021
Autor: Karolina Zdunowska

Poradnik kariery
5 pytań do rekrutera z Avon Cosmetics Polska. Rekrutacje w 2021 roku
O tym, jakich specjalistów najtrudniej było zrekrutować w 2020 roku, o pracy zdalnej i onboardingu rozmawiamy z Aleksandrą Górecką, Talent Acquisition Managerką w Avon Cosmetics Polska.

Opublikowane: 20.05.2021
Autor: Karolina Zdunowska

Akcje redakcyjne