Temat tygodnia
Najbardziej pożądane stanowiska i kompetencje w 2023 roku
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Temat tygodnia
Najbardziej pożądane stanowiska i kompetencje w 2023 roku
Wiadomości
Światowy Dzień Walki z Depresją. Zdrowie psychiczne a praca
Depresja to bardzo poważna choroba, która nieleczona może doprowadzić do tragicznych skutków. 23 lutego, w Światowy Dzień Walki z Depresją, przypominamy najważniejsze fakty i dane związane z tą chorobą – również z punktu widzenia dotkniętych nią pracowników.

Opublikowane: 22.02.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Wiadomości
Korpomowa: 10 pojęć, które warto znać
„FYI – potrzebujemy ten approval ASAP, bo deadline się zbliża.” Jeśli kiedykolwiek pracowałeś w międzynarodowej firmie, jest duża szansa, że podobne zdanie nie jest dla ciebie nowością. Korporacja rządzi się swoimi prawami – a także swoim językiem, potocznie znanym jako „korpomowa”. Oto dziesięć pojęć, których znajomość jest niezbędna w finansowym slangu.

Opublikowane: 16.02.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Wiadomości
Świat lustrzany a finanse
Czy przeniesiemy wszystkie aspekty naszego życia do sieci? To pytanie zadajemy sobie, odkąd tylko pojawił się internet. Refleksja ta nabiera jednak nowego znaczenia w momencie, w którym rozwój sztucznej inteligencji nabrał zawrotnego tempa. Czy świat lustrzany to zjawisko, którego mamy się obawiać?

Opublikowane: 14.02.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Wiadomości
Etyka w rozwoju sztucznej inteligencji
Czy AI rzeczywiście naśladuje inteligentne działania człowieka? Wraz z jednym z panelistów przyszłego wydarzenia „Franklin Templeton Chat: AI w biznesie – praktyka i etyka”, Maciejem Mrozem, zastanawiamy się, dlaczego w obliczu rozwoju sztucznej inteligencji etyka w perspektywie globalnej jest tak istotna.

Opublikowane: 09.02.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Awanse
176 noworocznych awansów w CRIDO
4 nowych partnerów, 42 awanse w gronie menedżerów i łącznie aż 176 promocji. W ten sposób CRIDO, wiodąca polska firma doradcza, przywitała Nowy Rok.

Opublikowane: 23.01.2024
Autor: Redakcja

Awanse
Agnieszka Baran dołącza do Provident Polska
Stanowisko ekspertki ds. PR w Biurze Prasowym Provident Polska objęła Agnieszka Baran. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. podczas pracy w branży bankowej, newsowej, a także szkolnictwie wyższym. Szczególnym zainteresowaniem Agnieszki Baran są zagadnienia związane z komunikacją korporacyjną i zarządzaniem treścią.

Opublikowane: 11.12.2023
Autor: Redakcja

Awanse
Paulina Gasińska dołącza do Zarządu Provident Polska
Kierownictwo nad Pionem Prawnym i Ładem Korporacyjnym Provident Polska objęła Paulina Gasińska. Będzie ona też pełnić funkcję Członkini Zarządu. Nowa Dyrektor Pionu posiada bogate doświadczenie zawodowe, zdobyte m.in. podczas pracy w sektorze bankowym.

Opublikowane: 24.10.2023
Autor: Redakcja

Awanse
Awanse w KPMG – 18 liderek i liderów wzmocni rozwój firmy
Grono Partnerów KPMG w Polsce powiększyło się o 18 doświadczonych profesjonalistów w działach: Financial Services, Doradztwa Podatkowego, Audytu, Deal Advisory oraz Business Advisory. Awanse odzwierciedlają dynamicznie rosnący zakres oferowanych usług we wszystkich liniach biznesowych oraz są wynikiem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju KPMG.

Opublikowane: 07.09.2023
Autor: Redakcja

Raporty
Zrekrutuj pracodawcę. Co decyduje o atrakcyjności firmy?
Od dłuższego czasu na rynku pracy obserwujemy, że pracownicy są coraz bardziej świadomi i pewni swoich kompetencji. Śmiało komunikują swoje potrzeby oraz wymagania pracodawcom i uparcie szukają najbardziej atrakcyjnych miejsc pracy. Czy to zmiana, w której to kandydaci rekrutują pracodawców?

Opublikowane: 21.02.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Raporty
Wynagrodzenia w sektorze BPO SSC: Prognozy na rok 2024
Polskie centra BPO (Business Process Outsourcing) i SSC (Shared Services Center) obsługują klientów z wielu krajów i we wielu językach. W poniższym artykule przeanalizujemy, jakie są zarobki w tej branży i jak mogą przedstawiać się one w 2024 roku, na podstawie raportu Goldman Recruitment Salary Survey 2024.

Opublikowane: 19.02.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Raporty
ESG w bankach: era zrównoważonych inwestycji
Kwestie ESG, dzięki wprowadzanym regulacjom, na stałe wpisały się w rzeczywistość działania instytucji finansowych. Jaka jest gotowość polskich banków do wspierania klientów w zielonej transformacji? Sprawdź wyniki raportu „Zielone finanse po polsku”.

Opublikowane: 09.02.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Raporty
Trendy w ubezpieczeniach. Jak zapowiada się 2024 rok?
Branża ubezpieczeniowa, będąc ostoją stabilności i zarządzania ryzykiem, nie wydaje się być zbytnio podatna na zmiany. A jednak w ostatnim czasie postęp technologiczny wymusił na niej głęboką metamorfozę. Jakich trendów w 2024 roku możemy spodziewać się w ubezpieczeniach?

Opublikowane: 07.02.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Poradnik kariery
Czy referencje w procesie rekrutacji nadal mają znaczenie?
Czy potencjalny pracodawca ma prawo zapytać o Twoje referencje bez Twej zgody? Czy referencje nadal są istotne w trakcie procesu rekrutacyjnego? Przekonaj się, jak to wygląda.

Opublikowane: 05.02.2024
Autor: Sylwia Zając

Poradnik kariery
7 książek, które mogą pomóc Twojej karierze w finansach
Co czytać przez święta? Proponujemy 7 książek, które mogą pomóc Twojej karierze w finansach i nie tylko. Sprawdź subiektywny wybór redakcji Kariery w Finansach. Czy znasz wszystkie pozycjez poniższej listy?

Opublikowane: 21.12.2023
Autor: Redakcja

Poradnik kariery
Jak dbać o personal branding w branży finansowej?
W dobie internetu budowanie marki osobistej jest niezwykle ważne. Jak rozpocząć swój personal branding, pracując w branży finansowej? W artykule znajdziesz kompendium wiedzy na temat budowania marki osobistej w finansach i nie tylko. Sprawdź, jak skutecznie zaistnieć na rynku.

Opublikowane: 12.12.2023
Autor: Wiktoria Jackowska

Poradnik kariery
Chcesz zwiększyć efektywność? Poznaj aplikacje do zarządzania pracą
Organizacja czasu pracy to klucz do zwiększenia swojej produktywności. Branża finansowa szczególnie wymaga odpowiedniego zarządzania i priorytetyzacji zadań. W artykule poznasz kilka darmowych narzędzi do organizacji pracy i zarządzania czasem.

Opublikowane: 05.12.2023
Autor: Wiktoria Jackowska

Akcje redakcyjne