Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wiadomości
Analityczki i analitycy na wagę złota
Wyciąganie wniosków, prognozowanie, ocena ryzyka – te czynności bez umiejętności analitycznych byłyby niemożliwe. Analitycy i analityczki są od lat kluczowymi pracownikami w firmie. Sprawdźcie, czy posiadacie przypisywane im cechy.

Opublikowane: 22.03.2023
Autor: Wiktoria Jackowska

Wiadomości
Rozwój w finansach. Obszar Record to Report
Organizacje w coraz większym stopniu polegają na globalnych modelach świadczenia usług i inwestują w możliwości oferowane im przez centra usług wspólnych. Proces Record to Report wspomaga zarządzanie finansami i księgowością. O rozwoju w dziale R2R opowiadają Magdalena Rokus i Patrycja Sowińska z Capgemini Polska.

Opublikowane: 17.03.2023
Autor: Magdalena Rokus, Patrycja Sowińska

Wiadomości
Praca w korporacji. Z dziennika menadżerki
Zgodnie z powszechną opinią praca w każdej korporacji jest taka sama i wiąże się z ogromem zadań, nikłym wpływem pracowników na organizację oraz słabą atmosferą. Czy aby na pewno? Katarzyna Pietrzak, Business Finance Manager w Motorola Solutions, opowiada o tym, czym dla niej jest praca w korporacji.

Opublikowane: 16.03.2023
Autor: Katarzyna Pietrzak

Wiadomości
Cyfrowi nomadzi, czyli pracuj gdziekolwiek jesteś
Ekscytujący styl życia cyfrowych nomadów nie jest już wyłącznie marzeniem, a możliwą do osiągnięcia realnością. Dziś praca z dowolnego miejsca na świecie stała się bardziej osiągalna niż kiedykolwiek. Kim są ludzie, którzy porzucają wygodne życie i przemieszczają się z miejsca na miejsce – bez zapuszczania korzeni? Jakie są zalety i wady nomadycznego stylu życia?

Opublikowane: 09.03.2023
Autor: Wiktoria Jackowska

Awanse
Małgorzata Bochenek na czele Działu Digital w IKEA Retail w Polsce
Od marca Małgorzata Bochenek przejęła odpowiedzialność za Dział Digital w IKEA Retail w Polsce. Tym samym, jako Dyrektorka ds. Rozwoju Biznesu i Transformacji, będzie kierowała zarówno dotychczasowym obszarem, jak i Digital.

Opublikowane: 16.03.2023
Autor: Redakcja

Awanse
KPMG Law rozbudowuje praktykę prawa energetycznego. Na czele Anna Szczodra
Anna Szczodra, radczyni prawna z 12-letnim doświadczeniem, dołączyła wraz z zespołem do KPMG Law. Na stanowisku Partnerki kieruje praktyką prawa energetycznego kancelarii.

Opublikowane: 16.03.2023
Autor: Redakcja

Awanse
Piotr Wierzbicki Dyrektorem Generalnym Capgemini Global Delivery Center w Polsce
Piotr Wierzbicki został powołany na stanowisko Dyrektora Generalnego Capgemini Global Delivery Center w Polsce. Dzięki sieci tego typu centrów zlokalizowanych na całym świecie Capgemini może świadczyć usługi biznesowe i transformacyjne dla międzynarodowych klientów w wielu językach, przez całą dobę.

Opublikowane: 01.03.2023
Autor: Redakcja

Awanse
Mastercard ma nowego dyrektora generalnego na Europę Południowo-Wschodnią
Bartosz Ciołkowski został mianowany nowym dyrektorem generalnym na Europę Południowo-Wschodnią w Mastercard i dołącza do ścisłego kierownictwa Mastercard Europe. W związku z tym awansem zmieni się kierownictwo polskiego oddziału spółki.

Opublikowane: 21.02.2023
Autor: Redakcja

Raporty
Resklling i upskilling. Czy to konieczność?
Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego 9 na 10 firm zgłasza problemy z pozyskaniem pracowników o odpowiednich kwalifikacjach. Szansą na szybki dostęp do poszukiwanych zasobów i umiejętności wśród pracowników mogą być przebranżowienie i podniesienie ich kompetencji.

Opublikowane: 14.03.2023
Autor: Wiktoria Jackowska

Raporty
Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wyrównywanie szans na sukces zawodowy
Analiza sytuacji kobiet na rynku pracy w branży finansowo-księgowej w Polsce na podstawie badania Hays Poland wskazuje zdaniem AICPA & CIMA, że firmy powinny wdrożyć praktyki, by zapewnić im lepsze wsparcie. Międzynarodowy Dzień Kobiet to okazja dla biznesu, by wyrównywanie szans kobiet i mężczyzn na odniesienie sukcesu zawodowego wróciło na właściwe tory.

Opublikowane: 08.03.2023
Autor: Redakcja

Raporty
O matko, praca! Jak wrócić po rodzicielskim i nie zwariować?
Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę hasło: „idealny pracownik", zobaczymy cechy, które niemal w 100% pokrywają z tymi, którymi możemy opisać młode mamy wracające do pracy po przerwie. Mimo to nie zawsze jest łatwo. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet publikujemy wywiad ważny dla kobiet na rynku pracy.

Opublikowane: 07.03.2023
Autor: Daria Górka, Agnieszka Czmyr-Kaczanowska

Raporty
Stres w pracy. Gdzie szukać przyczyny?
Nawał obowiązków, słaby kontakt z przełożonym czy brak czasu dla bliskich? Dowiedz się, jakie czynniki powodują odczuwanie stresu zawodowego i gdzie szukać ich źródła.

Opublikowane: 23.02.2023
Autor: Wiktoria Jackowska

Poradnik kariery
Jak napisać CV? Niezbędnik kandydata
Jak stworzyć odpowiednie CV? Które informacje doprecyzować, a które w nim pominąć? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w artykule.

Opublikowane: 17.02.2023
Autor: Wiktoria Jackowska

Poradnik kariery
Autoresponder – jak go napisać? 5 (nie)banalnych wzorów
Sprawdźcie, dlaczego warto ustawić autoresponder oraz co powinno się w nim znaleźć. Prezentujemy kilka wzorów – klasycznych oraz niebanalnych, które zapadają w pamięć.

Opublikowane: 21.12.2022
Autor: Karolina Zdunowska

Poradnik kariery
Chcę pracować w CRIDO. 5 pytań do rekrutera
Karolina Jatkowska-Morcia, Specjalistka ds. rekrutacji i rozwoju w CRIDO odpowiada na pytania, które dotyczą pisania CV i rozmowy kwalifikacyjnej a często nurtują kandydatów.

Opublikowane: 09.12.2022
Autor: Redakcja

Poradnik kariery
Klauzula w CV na 2023 rok. 4 przykłady zgodne z RODO
Sprawdźcie, jaką klauzulę, czyli treść dotyczącą zgody na przetwarzanie danych osobowych, należy umieścić w CV w 2023 roku. Przedstawiamy 4 przykłady, które uwzględniają przepisy RODO.

Opublikowane: 25.11.2022
Autor: Redakcja

Akcje redakcyjne