Temat tygodnia
Dowiedz się, jak wrócić po macierzyńskim i nie zwariować.
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Temat tygodnia
Dowiedz się, jak wrócić po macierzyńskim i nie zwariować.
Wiadomości
Rekrutacja na prestiżowe studia podyplomowe MBA. Ostatnie dni na zgłoszenia
Z końcem maja zostanie zamknięta rekrutacja na roczne studia podyplomowe o kierunku Master of Business Administration (bankowość i system finansowy), które są organizowane w ramach Akademii NBP oraz Akademii Kopernikańskiej. To już ostatni moment na złożenie dokumentów.

Opublikowane: 19.05.2023
Autor: Redakcja

Wiadomości
Jak wspierać osoby LGBT+ w pracy?
Czy wiesz, że jedna na 20 osób w Polsce to lesbijka, gej, osoba biseksualna bądź transpłciowa? Oznacza to tyle, że z pewnością są takie osoby i w Twojej firmie, np. w 400 osobowej korporacji jest ich aż 20. W Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, Transfobii i Bifobii podpowiadamy, w jaki sposób je wspierać.

Opublikowane: 17.05.2023
Autor: Daria Górka

Wiadomości
Kobiety w finansach
93% kobiet reprezentujących sektor finansowy wskazuje, że praca jest dla nich ważna lub bardzo ważna. Jednocześnie aż 94% pań ocenia, że w ich branży występują bariery mające wpływ na przebieg kariery zawodowej kobiet. Sprawdź wyniki 4. edycji badania „Kobiety w Finansach”.

Opublikowane: 11.05.2023
Autor: Wiktoria Jackowska

Wiadomości
Chcę awansować i co dalej? Zapytałam ChatGPT
Awans w firmie często bywa celem, który motywuje pracownice i pracowników do dalszego rozwoju zarówno osobistego, jak i zawodowego. To jednak proces, który wymaga odpowiedniego planowania, przygotowania i działania. Poprosiłam ChatGPT o kilka wskazówek, które pomogą uzyskać awans osobom pracującym w organizacji. Jaki był efekt?

Opublikowane: 09.05.2023
Autor: Wiktoria Jackowska

Awanse
Trzy awanse partnerskie w kancelarii DLA Piper
Stanowisko equity partnera (wspólnika) w warszawskim biurze kancelarii DLA Piper objął Rafał Kluziak z zespołu prawa handlowego oraz fuzji i przejęć. Nominacje na partnerów uzyskali także Katarzyna Wacławek z zespołu prawa rynków finansowych oraz Piotr Miller z zespołu prawa handlowego oraz fuzji i przejęć.

Opublikowane: 27.04.2023
Autor: Redakcja

Awanse
Konrad Księżopolski został dyrektorem wykonawczym w Haitong Banku w Warszawie
Na stanowisku dyrektora wykonawczego w dziale M&A w Haitong Banku w Warszawie, Konrad Księżopolski odpowiada za generowanie i strukturyzację nowych transakcji. Ekspert skupia się na sektorach nowych technologii oraz handlu detalicznego/e-commerce.

Opublikowane: 20.04.2023
Autor: Redakcja

Awanse
Daniel Mikołajczyk dołączył do zarządu MediaMarktSaturn Polska
Z początkiem kwietnia 2023 Daniel Mikołajczyk został powołany na stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za obszar operacyjny i marketingu w MediaMarktSaturn Polska.

Opublikowane: 06.04.2023
Autor: Redakcja

Awanse
Adrian Jarosz powołany do roli prezesa zarządu NOTUS Finanse S.A.
Od 1 kwietnia Adrian Jarosz będzie pełnił funkcję prezesa zarządu spółki NOTUS Finanse S.A. Tym samym zastąpi Pawła Komara, który będzie kontynuował swoją karierą zawodową poza strukturami dotychczasowej organizacji.

Opublikowane: 31.03.2023
Autor: Redakcja

Raporty
Dzień Matki. Czy macierzyństwo przeszkadza w rozwoju kariery?
Jak macierzyństwo wpływa na kariery Polek? Co jest dla nich ważniejsze – sukces zawodowy czy rodzina? Czy mamy pracujące zawodowo radzą sobie na co dzień? W Dniu Matki przedstawiamy wyniki raportu o sytuacji mam na rynku pracy.

Opublikowane: 26.05.2023
Autor: Redakcja

Raporty
Brak rozwoju w firmie = zmiana pracy?
Tempo zmian, które zachodzącą w ostatnich latach na świecie, wpływa na pogłębiającą się konieczność nauki przez całe życie, czyli lifelong learning. Osoby pracujące są coraz bardziej świadome swoich kompetencji i potrzeb, czego efektem jest przekonanie o realnym wpływie na swoją karierę. 59% z nich jest gotowa, by zmienić obecnego pracodawcę na innego, który zapewnia im lepsze możliwości rozwoju. 

Opublikowane: 23.05.2023
Autor: Wiktoria Jackowska

Raporty
Studentki i studenci na rynku pracy
Przeciętne wynagrodzenie w firmach urosło od zeszłego roku o 13,6% i osiągnęło pułap 7 065,65 zł, co przy zatrudnieniu na umowę o pracę na pełny etat daje ponad pięć tysięcy złotych „na rękę”. Jak jednak wygląda sytuacja płacowa na studenckim rynku pracy? Sprawdź wyniki tegorocznego raportu „Student w pracy” Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu.

Opublikowane: 26.04.2023
Autor: Redakcja

Raporty
Rotacja pracownic i pracowników w branży finansowej
Według raportu opublikowanego przez AICPA & CIMA we współpracy z PwC specjaliści i specjalistki z dziedziny finansów coraz częściej zmieniają pracę i odczuwają potrzebę zdobywania nowych umiejętności oraz dostosowywania się do współczesnego świata biznesu. Prawie jedna czwarta ankietowanych osób twierdzi, że chce zmienić pracę w ciągu roku.

Opublikowane: 25.04.2023
Autor: Redakcja

Poradnik kariery
Chcę pracować w DSV ISS. 5 pytań do rekrutera
Magdalena Paluch, liderka zespołu Talent Acquisition & People Experience w DSV ISS, opowiada o tym, w jakich obszarach zawodowych można rozwijać swoją karierę w globalnej organizacji. Dowiedz się, co czeka kandydatki i kandydatów podczas procesu rekrutacji oraz jakie kompetencje są mile widziane w firmie.

Opublikowane: 19.05.2023
Autor: Magdalena Paluch

Poradnik kariery
Jak napisać CV? Niezbędnik kandydata
Jak stworzyć odpowiednie CV? Które informacje doprecyzować, a które w nim pominąć? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w artykule.

Opublikowane: 17.02.2023
Autor: Wiktoria Jackowska

Poradnik kariery
Autoresponder – jak go napisać? 5 (nie)banalnych wzorów
Sprawdźcie, dlaczego warto ustawić autoresponder oraz co powinno się w nim znaleźć. Prezentujemy kilka wzorów – klasycznych oraz niebanalnych, które zapadają w pamięć.

Opublikowane: 21.12.2022
Autor: Karolina Zdunowska

Poradnik kariery
Chcę pracować w CRIDO. 5 pytań do rekrutera
Karolina Jatkowska-Morcia, Specjalistka ds. rekrutacji i rozwoju w CRIDO odpowiada na pytania, które dotyczą pisania CV i rozmowy kwalifikacyjnej a często nurtują kandydatów.

Opublikowane: 09.12.2022
Autor: Redakcja

Akcje redakcyjne