Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Sylwia Zając

Artykuły autora: Sylwia Zając

Poradnik kariery
Od zarządzania operacjami finansowymi po transformacje finansów w oparciu o nowe technologie
5 lat temu zdecydowałam o przekierowaniu mojej kariery – mówi Anna Tęczar, Finance Transformation Process & Tools Officer w Capgemini Polska. Poznaj jej historię i dowiedz się, dlaczego zdecydowała się na taki krok.

Opublikowane: 24.06.2024
Autor: Sylwia Zając

Poradnik kariery
Jak sprawdzić, czy pasujemy do kultury organizacyjnej firmy?
Odkryj, czym jest kultura organizacyjna i jak wpływa na codzienne życie w firmie. Z rozmowy z Kingą Przybysz-Polakowską, doktorem nauk społecznych, dowiesz się także, na co zwrócić uwagę podczas rozmowy rekrutacyjnej, aby ocenić, czy dane miejsce pracy będzie dla Ciebie odpowiednie.

Opublikowane: 27.05.2024
Autor: Sylwia Zając

Poradnik kariery
Czy to my wybieramy kompetencje, czy kompetencje wybierają nas?
W pierwszym odcinku programu „kariera: akcja!” omawiamy wraz z Agnieszką Ciećwierz, ekspertem rynku pracy, CEO Sigmund Polska, jak skutecznie definiować i badać swoje kompetencje zawodowe.

Opublikowane: 04.04.2024
Autor: Sylwia Zając

Poradnik kariery
Czy referencje w procesie rekrutacji nadal mają znaczenie?
Czy potencjalny pracodawca ma prawo zapytać o Twoje referencje bez Twej zgody? Czy referencje nadal są istotne w trakcie procesu rekrutacyjnego? Przekonaj się, jak to wygląda.

Opublikowane: 05.02.2024
Autor: Sylwia Zając

Wiadomości
Klauzula w CV zgodna z RODO na 2024 rok
W dobie rygorystycznych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, zrozumienie zasad związanych z RODO jest kluczowe, szczególnie podczas tworzenia dokumentów reprezentujących nas w procesie rekrutacyjnym, takich jak CV. Klauzule w CV stanowią istotny element, który pozwala wyrazić zgodę na przetwarzanie danych przez pracodawcę

Opublikowane: 27.12.2023
Autor: Sylwia Zając

Wiadomości
Od Wielkiej Ósemki do Wielkiej Czwórki
Większość osób pracujących w branży finansowej spotkała się z nazwą Wielka Czwórka, jednak nie każdy ma świadomość, jaka jest geneza powstania tego określenia. W tym artykule poznasz kilka ciekawostek na ten temat.

Opublikowane: 08.12.2023
Autor: Sylwia Zając

Poradnik kariery
Wady i zalety przerwy w karierze zawodowej
Praca w branży finansowej wymaga nie tylko ciągłego doskonalenia, ale i elastyczności w adaptacji do zmieniających się warunków. Dlatego decyzja o dłuższej przerwie w karierze to kwestia, którą należy dobrze przemyśleć.

Opublikowane: 21.11.2023
Autor: Sylwia Zając

Poradnik kariery
Pytania, które warto zadać w trakcie rozmowy o pracę
Rozmowy rekrutacyjne potrafią być stresujące i najczęściej kojarzą się wyłącznie z odpowiadaniem na pytania rekrutera. Jednak zadanie kilku przemyślanych pytań na koniec rozmowy kwalifikacyjnej to dobry sposób, aby zaimponować osobom rekrutującym i pokazać swój profesjonalizm.

Opublikowane: 15.11.2023
Autor: Sylwia Zając