Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Adam Lange szefem zespołu ds. wykrywania cyberzagrożeń w Standard Chartered

Adam Lange został powołany na stanowisko szefa zespołu ds. wykrywania cyberzagrożeń (VP, Cyber Threat Hunting) w Standard Chartered. Do jego zadań będzie należało zbudowanie i zarządzanie zespołem wyspecjalizowanym w identyfikowaniu anomalii i złośliwych aktywności w systemach bankowych.
Kategoria: Awanse
30.05.2019

Adam Lange jest ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa z ponad 20-letnim doświadczeniem w sektorze finansowym i IT. Specjalizuje się w takich obszarach, jak analiza i wykrywanie cyberzagrożeń (cyber threat intelligence, cyber threat hunting), bezpieczeństwo bankowości internetowej i mobilnej, oraz analizy złośliwego oprogramowania.

Zanim dołączył do grona pracowników Standard Chartered, kierował zespołem Analiz i Modelowania Cyberzagrożeń w PKO Banku Polskim S.A., a wcześniej odpowiadał za bezpieczeństwo w obszarze IT w Alior Bank S.A. Przez ponad 9 lat był także odpowiedzialny za tworzenie oprogramowania klasy „enterprise security” i zarządzanie projektami w firmie Symantec. Do końca kwietnia 2019 roku przewodził Forum Cyber Threat Intelligence przy Związku Banków Polskich, aktywnie wpływając na bezpieczeństwo w polskim sektorze finansowym. Adam jest również członkiem rady programowej największej konferencji dot. cyberbezpieczeństwa (Confidence) w Polsce, oraz prelegentem regularnie dzielącym się swoją wiedzą i doświadczeniem na wydarzeniach branżowych w kraju i za granicą.

W Standard Chartered dołączył do grona polskich ekspertów należących do międzynarodowej kadry menedżerskiej obszaru cyberbezpieczeństwa, w skład której wchodzą również Cezary Piekarski, szef zespołu ds. zabezpieczeń przed złośliwym oprogramowaniem (Head of Malware Protection), i Krystian Szybis, szef zespołu ds. testów penetracyjnych (Head of Security Penetration Testing). Wszyscy trzej pracują w warszawskim biurze banku.

„Adam wnosi do naszego międzynarodowego zespołu bogatą wiedzę i doświadczenie z zakresu cybezpieczeństwa w sektorze finansowym. Jego doskonała znajomość lokalnej bazy talentów umożliwi nam zbudowanie w Warszawie zespołu wysokiej klasy specjalistów, którzy będą współtworzyli naszą globalną sieć cyberbezpieczeństwa”, mówi Chia Wing Fei, szef globalnego centrum ds. cyberbezpieczeństwa Standard Chartered. 

Źródło: materiały prasowe. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również