Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Agnieszka Świergiel dyrektorem generalnym Imperial Tobacco Polska

W listopadzie 2009 roku Agnieszce Świergiel powierzono funkcję p.o. dyrektora generalnego. Dzisiejszy awans na stanowisko dyrektora generalnego jest logiczną kontynuacją rozwoju kariery Agnieszki Świergiel w strukturach polskiego oddziału koncernu.
Kategoria: Awanse
17.03.2010

Dyrektor Finansowy i jednocześnie, od listopada 2009 r., p.o. dyrektora generalnego, została dziś mianowana dyrektorem generalnym Imperial Tobacco Polska S.A.


W listopadzie 2009 roku Agnieszce Świergiel powierzono funkcję p.o. dyrektora generalnego. Dzisiejszy awans jest logiczną kontynuacją rozwoju kariery Agnieszki Świergiel w strukturach polskiego oddziału koncernu, a także wyrazem zaufania do podejmowanych przez nią decyzji i przyjętej strategii.


- Imperial Tobacco jest koncernem, w którym zapisy o równouprawnieniu kobiet i mężczyzn są przestrzegane, a awans związany jest wyłącznie z wiedzą i doświadczeniem pracownika - powiedziała Agnieszka Świergiel, Dyrektor Generalny Imperial Tobacco Polska. - Mam zamiar kontynuować dotychczasową strategię utrzymania wzrostu sprzedaży, polegającą na koncentracji spółki na trzech markach strategicznych: West, Route66 oraz Davidoff, dalszej poprawie efektywności kosztowej oraz rozwoju i ulepszaniu sieci dystrybucji produktów spółki - dodała Agnieszka Świergiel.


Agnieszka Świergiel związana jest z Imperial Tobacco Polska od 1995 roku. Zajmowała w tym okresie szereg różnych stanowisk w ramach pionu finansów spółki, a w lutym 2009 r. awansowała na dyrektora ds. finansów Imperial Tobacco Polska. W zakres jej obowiązków wchodziły kwestie związane z rachunkowością finansową i zarządczą, problematyka podatkowa i ubezpieczeniowa, zgodność z wytycznymi Grupy oraz IT.


Imperial Tobacco Polska S.A. z siedzibą w Jankowicach koło Poznania, jest firmą brytyjskiej grupy Imperial Tobacco Group i jednym z wiodących producentów wyrobów tytoniowych w Polsce. Firma zatrudnia około 800 osób w Polsce. Nowoczesny zakład produkcyjny spółki znajduje się w Jankowicach.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również