Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Alicja Żyła Wiceprezesem Zarządu ING Banku Śląskiego

31 sierpnia 2021 roku, Rada Nadzorcza ING Banku Śląskiego powołała Alicję Żyłę na stanowisko Wiceprezes Zarządu, odpowiedzialną za obszar COO. Swoją funkcję obejmie od 1 września 2021 roku.
Kategoria: Awanse
01.09.2021

– Alicja swoją karierę w ING rozpoczęła 25 lat temu. Ma za sobą wieloletnie doświadczenie w wielu obszarach. Uczestniczyła w licznych inicjatywach i projektach globalnych w Grupie ING i wniosła ogromny wkład w budowanie systemu zarządzania operacyjnego ING. Od 2018 roku jako Wiceprezes a następnie Prezes naszej spółki leasingowej, przeprowadziła zmiany w modelu operacyjnym oraz zainicjowała szereg zmian procesowych i technologicznych przyczyniając się do znaczącego przyspieszenia cyfryzacji procesów leasingowych. Życzę Alicji wielu sukcesów w nowej roli. Jestem przekonany, że na nowym stanowisku zaprocentują zarówno jej znajomość obszaru, różnorodne doświadczenie, jak i uważność na drugiego człowieka – powiedział Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Alicja Żyła jest związana z Grupą ING od 1996 roku. Swoją karierę rozpoczęła w ING Banku Śląskim w dziale HR. Od 1998 r. przez 10 lat pracowała w Pionie Bankowości Detalicznej, gdzie pełniła szereg kluczowych funkcji, w tym od 2006 r. jako Dyrektor Detalicznych Produktów Depozytowych. Odpowiadała m.in. za  wdrożenie kont Direct oraz ZYSK, prowadziła i nadzorowała kluczowe projekty, jak DETAL 2006 oraz FRONT-END. W 2008 r. została powołana na stanowisko Dyrektor Banku w Pionie Operacji. W tej roli z sukcesem kontynuowała transformację operacji do modelu centralnego, budując i rozwijając centra obsługi operacyjnej wszystkich linii biznesowych. Nadzorowała projekty outsourcingowe, m.in. obsługi gotówkowej, personalizacji kart, obsługi korespondencji i dokumentów, monitoringu i windykacji. Wdrożyła praktyki zarządzania operacyjnego wspierające doskonalenie i automatyzację procesów. Brała udział w wielu inicjatywach i projektach globalnych w Grupie ING z obszaru zarządzania operacyjnego.

W 2018 r. Alicja objęła stanowisko Wiceprezes Zarządu ING Lease (Polska) nadzorującej Produkty i Procesy, IT, Operacje oraz Finanse, a w marcu br. została Prezes Zarządu tej spółki. W tym czasie ING Lease rosło bardzo dynamicznie, osiągając 7 proc. udziału w rynku, co jest najlepszym wynikiem w historii. Oferta produktowa, procesy i model działania spółki znacząco się zmieniły. Klienci w coraz szerszym zakresie korzystają z kanałów samoobsługowych, w tym z uruchomionej w tym roku platformy Lease Now. Alicja zaangażowała się także w prace na rzecz branży leasingowej, w maju br. została Wiceprzewodniczącą Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu.

Równocześnie od lipca 2020 r. Alicja wspierała Zarząd ING Banku Śląskiego w obszarze KYC. Współpracując z jednostkami banku przyczyniła się do realizacji takich kluczowych celów strategicznych jak realizacja obligatoryjnych przeglądów CDD/KYC oraz wdrażanie systemów globalnych.

Ponadto, w latach 2009-2020 pełniła funkcję członkini Rady Nadzorczej Krajowej Izby Rozliczeniowej, a od 2019 r. funkcję członkini Rady Nadzorczej NN TFI Investment Partners, z której złożyła rezygnację 31 sierpnia br. w związku z powołaniem do Zarządu ING Banku Śląskiego.

Źródło: informacja prasowa. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również