Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Artur Adamczyk Prezesem Banku BPS

Rada Nadzorcza Banku BPS S.A. na posiedzeniu w dniu 18 września 2019 r. powołała Artura Adamczyka na stanowisko Prezesa z dniem 2 października 2019 r.
Kategoria: Awanse
23.09.2019

Decyzja Rady Nadzorczej była poprzedzona zgodą Komisji Nadzoru Finansowego, która na posiedzeniu w dniu 10 września br. jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Artura Adamczyka na stanowisko Prezesa Zarządu Banku BPS S.A. Dotychczasowy Prezes Zarządu Banku BPS S.A. Pan Zdzisław Kupczyk zakończy pracę w Zarządzie z dniem 1 października 2019 r.

Artur Adamczyk rozpoczął pracę w Banku BPS w 2007 r., pierwotnie na stanowisku Naczelnika Wydziału Ryzyka Finansowego, a następnie Dyrektora Departamentu Ryzyka Finansowego i Operacyjnego. W lipcu 2014 r. został powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu nadzorującego Pion finansów i ryzyka, odpowiedzialnego m.in. za zarządzanie ryzykiem istotnym, sprawozdawczość finansową, działania restrukturyzacyjne i windykacyjne oraz za strategię Banku.

Z sektorem finansowym związany jest od 1997 r. Podczas swojej kariery zawodowej pełnił funkcje menadżerskie w Invest-Banku oraz w PolCardzie. W E-Telbank, sprawował funkcję głównego księgowego. Artur Adamczyk jest absolwentem Wyższej Szkoły Handlu i Prawa w Warszawie, ze specjalizacją finanse przedsiębiorstw. Posiada certyfikat głównego księgowego wydany przez Ministerstwo Finansów. Jest członkiem Rady Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

Źródło: materiały prasowe. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również