Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Artur Olech prezesem Grupy Generali Polska

Na stanowisko prezesa zarządu Grupy Generali w Polsce (formalnie Prezesa Zarządu spółek Generali Życie TU, Generali TU i Generali Finance) powołany zostanie z dniem 1 listopada br. dotychczasowy wiceprezes zarządu Grupy - Artur Olech.
Kategoria: Awanse
30.10.2010

Z dniem 1 listopada br. stanowisko prezesa zarządu Generali obejmie Artur Olech, obecny wiceprezes zarządu Generali Życie TU oraz członek zarządu Generali TU, związany z Grupą Generali w Polsce od 11 lat, tj. od początku działalności w Polsce.


Na stanowisko prezesa zarządu Grupy Generali w Polsce (formalnie Prezesa Zarządu spółek Generali Życie TU, Generali TU i Generali Finance) powołany zostanie z dniem 1 listopada br. dotychczasowy wiceprezes zarządu Grupy - Artur Olech. Powołanie to wymagać będzie dalszej akceptacji ze strony Komisji Nadzoru Finansowego.


- Zdecydowaliśmy o powołaniu na stanowisko prezesa zarządu spółek Grupy Generali w Polsce Artura Olecha, nie tylko dlatego że zna firmę od samego początku jej działalności w Polsce i jest autorem ostatnich sukcesów Generali na rynku ubezpieczeń na życie i emerytalnych, ale przede wszystkim dlatego, że jest gwarantem ciągłości i niezachwianego dalszego rozwoju Generali na polskim rynku - mówi Klara Starkova, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Generali w Polsce.


Artur Olech (ur. w 1972 r.), ukończył Uniwersytet Warszawski na Wydziale Prawa i Administracji oraz Szkołę Główną Handlową na kierunku finanse i bankowość. Studiował również na Wirtschaftsuniwersität w Wiedniu. Odbył także liczne szkolenia dla najwyższej kadry zarządzającej, w tym m.in. w Harvard Business School, Kellogg School of Management czy Chicago GSB. Z Grupą Generali Artur Olech jest związany od początku działalności w Polsce w 1999 roku. Początkowo odpowiedzialny był za przygotowanie biznes planu oraz przeprowadzenie procesu  licencyjnego dla towarzystw ubezpieczeń Generali. W latach 2002-2003 był odpowiedzialny także za organizacyjny i prawny proces fuzji ze spółkami Grupy Zurich. W 2003 roku wszedł do Zarządu Generali PTE. Od 2005 roku w zarządach spółek ubezpieczeniowych Grupy Generali. Do chwili obecnej pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Generali Życie TU, z odpowiedzialnością za obszar ubezpieczeń na życie i emerytalnych, bancassurance oraz zarządzanie aktywami.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również