Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Cezary Stypułkowski prezesem zarządu BRE Banku

Cezary Stypułkowski jako doświadczony menadżer wielokrotnie dowodził swoich umiejętności przywódczych na różnych wymagających stanowiskach w sektorze finansowym w Europie Środkowej i Wschodniej.
Kategoria: Awanse
25.08.2010

Do tej pory był dyrektorem zarządzającym na Europę Środkową i Wschodnią J.P. Morgan, banku inwestycyjnego z siedzibą w Londynie. Jednocześnie Rada Nadzorcza podjęła decyzję o odwołaniu Mariusza Grendowicza z funkcji prezesa BRE Banku. Do 1 października 2010 roku bankiem pokieruje Wiesław Thor, obecny wiceprezes zarządu oraz dyrektora banku ds. ryzyka.


Skład zarządu BRE Banku, oprócz Wiesław Thora, tworzą nadal: Karin Katerbau (Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Banku ds. Finansów), Przemysław Gdański (Członek Zarządu, Dyrektor Banku ds. Bankowości Korporacyjnej), Hans Dieter Kemler (Członek Zarządu, Dyrektor Banku ds. Bankowości Inwestycyjnej), Jarosław Mastalerz (Członek Zarządu, Dyrektor Banku ds. Bankowości Detalicznej) i Christian Rhino (Członek Zarządu, Dyrektor Banku ds. Operacji i Informatyki).


Zmiana w Zarządzie wymaga uzyskania zgody odpowiednich organów nadzorczych.


Pierwsze dwa kwartały 2010 r. wyglądają dla BRE Banku bardzo obiecująco. Skonsolidowany zysk brutto Grupy w II kwartale wyniósł 171,0 mln zł, a zysk netto przypadający na akcjonariuszy BRE Banku 124,3 mln zł i był wyższy od osiągniętych w I kwartale br. odpowiednio o 8,3 proc. i 7,7 proc. Skonsolidowany raport półroczny Grupy BRE Banku zostanie opublikowany 4 sierpnia przed rozpoczęciem sesji na GPW w Warszawie.


- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się pozyskać Cezarego Stypułowskiego na nowego prezesa BRE Banku. Jako doświadczony menadżer wielokrotnie dowodził swoich umiejętności przywódczych na różnych wymagających stanowiskach w sektorze finansowym w Europie Środkowej i Wschodniej - powiedział Maciej Leśny, przewodniczący rady nadzorczej BRE Banku.


- Jednocześnie chciałbym podziękować Mariuszowi Grendowiczowi i życzyć mu wszystkiego najlepszego zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym - dodał Maciej Leśny.


- Europa Środkowo-Wschodnia jest drugim rynkiem macierzystym dla Commerzbanku. Pozyskanie Cezarego Stypułowskiego oznacza wzmocnienie banku osobą doświadczonego managera, który będzie kontynuował wdrażanie i rozwój przyjętej przez BRE Bank strategii - powiedział Andre Carls, zastępca przewodniczącego rady nadzorczej oraz dyrektor zarządzający Commerzbanku na Europę Środową i Wschodnią.


Cezary Stypułkowski studiował na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk prawnych. W późnych latach osiemdziesiątych jako stypendysta Fullbrighta studiował na  Business School Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku. Przez trzynaście lat kierował zarządem Banku Handlowego S.A. W tym okresie wraz z zespołem przekształcił tę instytucję w lidera bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej w Polsce, wprowadzając bank z sukcesem na giełdę. W 2003 roku został powołany na stanowisko prezesa zarządu Grupy PZU. Wraz ze swoimi współpracownikami przez trzy lata skutecznie zarządzał tą organizacją, czego efektem było potrojenie jej wyniku netto oraz wyceny. W 2006 roku został dyrektorem zarządzającym banku inwestycyjnego J.P. Morgan na Europę Środkową i Wschodnią. Cezary Stypułkowski był też członkiem Międzynarodowej Rady Doradczej Zarządu Deutsche Banku, Międzynarodowej Rady Doradczej INSEAD, członkiem rady Międzynarodowego Instytutu Finansów w Waszyngtonie oraz członkiem Geneva Association.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również