Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Christine Lagarde szefową Europejskiego Banku Centralnego

18 października 2019 r. przywódcy państw i rządów Unii Europejskiej mianowali Christine Lagarde szefową Europejskiego Banku Centralnego (EBC).
Kategoria: Awanse
18.10.2019

Christine Lagarde jest pierwszą w historii kobietą, która była szefową Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Wcześniej była ministrem finansów we francuskim rządzie (jako pierwsza Francuzka w tej roli) i spełniała się na tym stanowisku doskonale, o czym może świadczyć tytuł najlepszego ministra finansów w Europie, nadany jej w 2009 r. przez „Financial Times”.

Z wykształcenia – politolog i prawniczka, specjalizująca się w prawie pracy i fuzjach oraz przejęciach. W dzieciństwie była wicemistrzynią kraju w pływaniu synchronicznym. 
 

Christine Lagarde została mianowana na ośmioletnią, nieodnawialną kadencję przez szefów państw i rządów UE, po uprzedniej konsultacji z Parlamentem Europejskim. Jej kadencja potrwa do 2027 roku. Lagarde tym samym będzie pierwszą kobietą na czele Europejskiego Banku Centralnego.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również