Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Dariusz Kuśmider nowym zarządzającym w TFI PZU

Do Biura Rynku Akcji TFI PZU dołączył Dariusz Kuśmider, który posiada blisko 15-letnie doświadczenie na rynku kapitałowym.
Kategoria: Awanse
15.06.2021

Od 1 czerwca do Biura Rynku Akcji TFI PZU, którego dyrektorem jest Tomasz Matras, dołączył Dariusz Kuśmider. Objął on funkcję zarządzającego funduszami. Ostatnio związany był z Aegon PTE, gdzie odpowiadał za zarządzanie Otwartym Funduszem Emerytalnym oraz funduszami PPK. Wcześniej pracował w TFI Allianz Polska oraz Amundi Polska TFI. Swoją karierę zaczynał w KBC TFI.

Dariusz Kuśmider jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada bogate, blisko 15-letnie, doświadczenie jako analityk rynku akcji i zarządzający funduszami.

– Pandemia koronawirusa wywołała spadek globalnej gospodarki w 2020 r.  W tym roku obserwujemy dynamiczne odbicie, co niewątpliwie stwarza duże szanse  wzrostu na rynkach akcji. W tak zmiennym środowisku szczególnie liczy się wiedza i doświadczenie. Dołączenie Dariusza do zespołu TFI PZU to naprawdę duże wzmocnienie naszych  kompetencji w obszarze rynku akcji. Cieszę się, że będziemy mieli na pokładzie tak doświadczonego i wykwalifikowanego zarządzającego funduszami. Trafna analiza i prawidłowy dobór spółek do portfela to klucz do sukcesu nie tylko w czasach pandemii – mówi Tomasz Matras, dyrektor Biura Rynku Akcji w TFI PZU.  

– Cieszę się, że dołączyłem do TFI PZU, lidera rynku funduszy inwestycyjnych w Polsce. Mam nadzieję, że moje doświadczenie na rynku kapitałowym, między innymi w obszarze selekcji spółek polskich i zagranicznych, okaże się cennym wzmocnieniem zespołu. Zależy mi na generowaniu dobrych, ponadprzeciętnych stóp zwrotu funduszy zarządzanych przez TFI PZU, które przełożą się na dalszy wzrost zaufania klientów do oszczędzania w funduszach inwestycyjnych – dodaje Dariusz Kuśmider. 

Źródło: informacja prasowa.  

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również