Temat tygodnia
Najbardziej pożądane stanowiska i kompetencje w 2023 roku
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Dennis Hussey wiceprezesem zarządu Banku Handlowego

Rada Nadzorcza Banku Handlowego w dniu 31 marca 2020 roku postanowiła powołać Dennisa Hussey’a do pełnienia funkcji Wiceprezesa Zarządu Banku na trzyletnią kadencję z dniem 1 kwietnia 2020 roku.
Kategoria: Awanse
02.04.2020
Fot. Unsplash

Dennis Hussey, w ramach wewnętrznego podziału kompetencji w Zarządzie Banku, będzie odpowiedzialny za bankowość detaliczną.

Dennis Hussey posiada szerokie doświadczenie zawodowe w sektorze bankowości. Rozpoczął pracę Citi w 1995 r. jako uczestnik Programu Rozwoju Kadry Kierowniczej w Wielkiej Brytanii, gdzie – zanim wstąpił na międzynarodową ścieżkę kariery – pracował w Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej. Następnie zajmował stanowiska kierownicze w Bankowości Detalicznej, Korporacyjnej i Bankowości Przedsiębiorstw.

Był, między innymi, Szefem Bankowości Korporacyjnej w Wietnamie, Szefem Działu Finansowania Przedsiębiorstw w Tajlandii, Szefa Bankowości Detalicznej w Hiszpanii oraz pełnił rolę Citi Country Officer (CCO) dla Sri Lanki i Wietnamu.W latach 2015-2018 pracował poza Citi – w ANZ (Australia and New Zealand Banking Group), gdzie pełnił rolę Dyrektora Generalnego (CEO) w Wietnamie i Szefa Regionalnego Wielkiego Mekongu. Od 2018 r. pełnił funkcję Szefa Bankowości Detalicznej w Citi Taiwan. Posiada dyplom MBA uzyskany na Wyższej Szkole Ekonomii I Zarządzania w Helsinkach (Helsinki School of Economics & Business Administration). 

Źródło: informacja z biura prasowego Banku Handlowego. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również