Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Eligiusz Krześniak w radzie nadzorczej Alior Banku

Eligiusz Krześniak został z dniem 30 czerwca 2017 r. powołany w skład Rady Nadzorczej Alior Banku.
Kategoria: Awanse
04.07.2017

Eligiusz Krześniak jest doktorem habilitowanym nauk prawnych i adwokatem. Jest absolwentem wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Studiował także na wydziale prawa Philipps-Universität w Marburgu oraz Rheinische – Wilhelms – Universität w Bonn jak również na State University of North Carolina w Charlotte. Absolwent Akademii Psychologii Przywództwa oraz Szkoły Mentorów w ramach Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Autor i współautor kilku książek prawniczych oraz kilkudziesięciu artykułów opublikowanych w prasie i wydawnictwach prawniczych. Partner zarządzający (od 2017 roku) kancelarii Squire Patton Boggs Święcicki Krześniak sp. k. stanowiącej część globalnej firmy prawniczej. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu projektów z zakresu fuzji i przejęć jak również własności intelektualnej oraz kierowania kompleksowymi negocjacjami. Od lat wskazywany jako wiodący prawnik w Polsce w międzynarodowych rankingach Chambers Europe i Legal 500 oraz corocznym rankingu dziennika Rzeczpospolita.W poprzednich latach pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej PKO Bank Polski S.A. oraz członka rady nadzorczej PZU S.A. Mec. Krześniak pełnił również funkcje arbitra bocznego, jedynego lub przewodniczącego w wielu postępowaniach arbitrażowych w ramach dwóch wiodących sądów arbitrażowych w Polsce – sądzie arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej oraz sądzie arbitrażowym Konfederacji Lewiatan. Rozstrzygał także międzynarodowe spory handlowe w ramach arbitrażu ad hoc.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również