Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Emil Ślązak p.o. prezesa Banku Ochrony Środowiska

Rada nadzorcza BOŚ 16 czerwca 2020 r. delegowała Emila Ślązaka, członka rady nadzorczej, do czasowego pełnienia obowiązków prezesa zarządu Banku Ochrony Środowiska.
Kategoria: Awanse
18.06.2020
Fot. Unsplash

W związku z wygasającą kadencją dotychczasowego zarządu, rada nadzorcza Banku Ochrony Środowiska zdecydowała o delegowaniu Emila Ślązaka, członka rady nadzorczej, do czasowego pełnienia obowiązków prezesa zarządu Banku Ochrony Środowiska do dnia zakończenia postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu BOŚ, jednak nie dłużej niż do 16 września 2020 roku. 

Emil Ślązak w radzie nadzorczej BOŚ zasiada od lutego 2016 roku. Jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse oraz profesorem nadzwyczajnym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Kieruje Zakładem Bankowości Detalicznej i Korporacyjnej w Instytucie Bankowości SGH. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości, Alumni Global Village Programme - Lehigh University w USA oraz The European Money and Finance Forum (SUERF).

Odbył staż naukowy w Victoria University of Wellington – School of Economics of Finance w Nowej Zelandii. W pracy naukowo-badawczej specjalizuje się w analizie rozwoju innowacji finansowych oraz modeli transformacji pośrednictwa finansowego banków. Napisał blisko 70 recenzowanych publikacji naukowych i opracowań eksperckich na temat ekonomii i finansów, w tym dwóch monografii. Jest prelegentem wielu konferencji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Źródło: informacja prasowa. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również