Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

František Tregler dyrektorem finansowym Penta Investments

František Tregler został nowym dyrektorem finansowym Penta Investments, środkowo-europejskiej grupy inwestycyjnej. Odpowiada za zarządzanie finansami grupy oraz jej projektów inwestycyjnych i spółek portfelowych.
Kategoria: Awanse
09.04.2010

W zakresie jego kompetencji leżą: operacje cash flow, ryzyko inwestycyjne, raportowanie, kontroling, rachunkowość, budżetowanie procesów konsolidacyjnych oraz podatki.


František Tregler będzie równocześnie kontynuował działania na dotychczasowym stanowisku dyrektora Działu Ryzyka Inwestycyjnego.


František Tregler związany jest z Penta Investments od 2005 roku i zajmie się analizą finansową w kluczowych dla grupy obszarach. Uczestniczył w strategicznych transakcjach i akwizycjach dokonywanych przez Penta Investments: Żabka, Aero Vodochody, Dr.Max, Fortuna, Okna Rąbień, Gimborn, PetCenter, Drumet i Stream Communications.


Nowy dyrektor finansowy Penta Investments jest absolwentem Wydziału Finansów i Wyceny Biznesowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Pradze, gdzie aktualnie kończy studia doktoranckie o specjalizacji wycena biznesowa.


Penta Investments to grupa inwestycyjna, która powstała w 1994 roku. Działa w obszarze private equity i rozwoju nieruchomości. Ma udziały w niemal 30 spółkach zlokalizowanych na terenie Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Chorwacji, Bułgarii, Ukrainy, Rosji oraz Wielkiej Brytanii. Penta zatrudnia 200 kluczowych pracowników i zapewnia ponad 20 tys. miejsc pracy w spółkach, które posiada w swoim portfolio. Jej inwestycje obejmują takie sektory jak: zdrowotny, handlowy, produkcyjny, lotniczy, telekomunikacyjny, bukmacherski, energetyczny, metalurgiczny oraz bankowości prywatnej. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również