Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Grzegorz Witkowski nowym członkiem zarządu Trigon TFI

Pod koniec października 2012 roku Grzegorz Witkowski został nowym członkiem zarządu Trigon TFI. Będzie odpowiedzialny m.in. za fundusz Quantum FIZ, którego pierwsza emisja certyfikatów zakończyła się w październiku br.
Kategoria: Awanse
05.11.2012
Nowy Członek Zarządu Trigon TFI będzie odpowiadał przede wszystkim za zarządzanie pierwszym w ofercie Trigon TFI funduszem skierowanym do klienta indywidualnego Quantum FIZ. 

- Budowa funduszy zamkniętych przeznaczonych dla zamożnych klientów indywidualnych jest dla nas jednym z priorytetów, a Quantum to nasz absolutnie autorski pomysł - mówi Marek Juraś, prezes Trigon TFI.
 
Grzegorz Witkowski dołączył do zespołu Trigon w 2012 roku. Karierę rozpoczął w dziale doradztwa transakcyjnego Ernst&Young, gdzie uczestniczył w wielu projektach z zakresu wyceny spółek, doradztwa finansowego przy IPO oraz doradztwa w zakresie fuzji i przejęć zarówno w kraju, jak i za granicą.
 
Zarządzaniem aktywami zajmuje się od 2006 roku, kiedy rozpoczął pracę w Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym PZU, jednym z największym funduszy w Polsce. W okresie zatrudnienia pełnił kolejno stanowiska analityka i głównego analityka rynku akcji.
 
Przed dołączeniem do zespołu Trigon Grzegorz Witkowski zarządzał portfelem akcji w Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym Nordea, które dysponuje aktywami o wartości ponad 11 miliardów złotych. W okresie jego zatrudnienia Nordea OFE osiągało systematycznie bardzo dobre wyniki inwestycyjne, co pozwoliło osiągnąć najwyższą stopę zwrotu spośród 14 funduszy emerytalnych działających w tym okresie w Polsce.

Grzegorz Witkowski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku finanse i bankowość. Studiował także na wydziale Zarządzania i Finansów w Mannheim Universität w Niemczech. Posiada licencję doradcy inwestycyjnego oraz certyfikat Chartered Financial Analyst.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również