Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Hendrik Eggers został członek zarządu Volkswagen Bank Polska

Hendrik Eggers z początkiem kwietnia 2012 roku został nowym członkiem zarządu Volkswagen Bank Polska. Nadzoruje jednostki organizacyjne odpowiedzialne za rachunkowość, ryzyko, IT oraz administrowanie umowami.
Kategoria: Awanse
14.05.2012

Hendrik Eggers z początkiem kwietnia 2012 roku został nowym członkiem zarządu Volkswagen Bank Polska S.A. Nadzoruje jednostki organizacyjne odpowiedzialne za rachunkowość, ryzyko, IT oraz administrowanie umowami.


Hendrik Eggers ma 44 lata. Od 1993 roku swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w koncernie Volkswagen Financial Services AG. Od 2010 roku był kierownikiem projektu dotyczącego wewnętrznego kosztu pieniądza, w którym odpowiadał m.in. za opracowanie koncepcji podziału zysku według metody rynkowej na potrzeby kontrolingu oraz wdrażanie tej koncepcji we wszystkich spółkach koncernu. Od 2007 do 2010 roku był odpowiedzialny za Departament Controllingu w Volkswagen Bank GmbH w Niemczech. W latach 2004-2007 pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Controllingu i Zarządzania Ryzykiem w Volkswagen Bank Polska, gdzie był odpowiedzialny za wprowadzenie systemowego rozwiązania w zakresie generowania kosztów oraz standaryzację koncepcji kontroli kosztów według założeń Grupy Volkswagen Financial Services AG. W latach 2001-2004 zajmował stanowisko kierownika działu w ramach Departamentu Rachunkowości, odpowiadając za współpracę z dealerami Grupy Volkswagen w zakresie leasingu oraz prowadzenia kont dla salonów dealerskich. Wcześniej pełnił funkcję specjalisty z zakresu kontrolingu w Departamencie Spraw Personalnych w Volkswagen Bank GmbH w Niemczech.


Hendrik Eggers jest absolwentem Akademii Leibniz w Hanowerze.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również