Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Ignacio Julia Vilar odpowiedzialny za pion bankowości detalicznej w ING Banku Śląskim

9 stycznia 2012 roku rada nadzorcza ING Banku Śląskiego powołała Ignacio Julia Vilara na stanowisko wiceprezesa zarządu banku nadzorującego obszar bankowości detalicznej. Nową funkcję obejmie 1 lutego br.
Kategoria: Awanse
12.01.2012

9 stycznia 2012 roku rada nadzorcza ING Banku Śląskiego powołała Ignacio Julia Vilara na stanowisko wiceprezesa zarządu banku nadzorującego obszar bankowości detalicznej. Nową funkcję obejmie 1 lutego br.


Ignacio Julia Vilar jako wiceprezes ING Banku Śląskiego będzie nadzorować pion bankowości detalicznej, który obsługuje w Polsce ponad 3 mln klientów detalicznych (klienci indywidualni oraz przedsiębiorcy) poprzez sieć 441 placówek bankowych.


Ignacio Julia Vilar jest związany z ING od 1999 roku, kiedy objął stanowisko managera ds. systemu informacji zarządczej w ING Direct N.V. w Hiszpanii. Następnie, od 2001 do 2003 roku pełnił funkcję dyrektora ds. planowania finansowego i kontrolera. Od 2004 roku do 2006 roku zajmował stanowisko dyrektora ds. strategii, planowania i rozwoju biznesu w ING Direct N.V. w Holandii, będąc jednocześnie Członkiem Senior Management Team ING Direct oraz Rady ING Direct. Następnie, od 2007 roku zajmował stanowisko wiceprezesa zarządu nadzorującego obszar finansów oraz wiceprezesa zarządu ds. Business Intelligence i ryzyka kredytowego w ING Direct N.V. w Hiszpanii. W tym samym czasie pełnił funkcję o zasięgu globalnym jako doradca Global Executive Management Team (GMT) ING Direct. W 2011 roku został mianowany wiceprezesem zarządu nadzorującym obszar biznesu i obsługi klienta i był odpowiedzialny za działalność detaliczną w ING Direct w Hiszpanii.


Ignacio Julia Vilar ukończył Colegio Universitario de Estudios Financieros (CUNEF) w Madrycie na kierunku zarządzanie przedsiębiorstwami i ekonomia. Ukończył również General Management Programme organizowany przez CEDEP/INSEAD w Fontainebleau.


Ignacio Julia Vilar jest Hiszpanem.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również