Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Jakub Słupiński Wiceprezesem Zarządu Banku Pocztowego

Rada Nadzorcza powołała z dniem 22 października 2020 r. Jakuba Słupińskiego do składu Zarządu Banku Pocztowego S.A. XI kadencji, powierzając mu pełnienie funkcji Wiceprezesa Zarządu Banku Pocztowego.
Kategoria: Awanse
26.10.2020

19 października 2020 roku Rada Nadzorcza postanowiła wystąpić do Komisji Nadzoru Finansowego z wnioskiem o wyrażenie wobec Jakuba Słupińskiego zgody na pełnienie funkcji Prezesa Zarządu Banku Pocztowego.

Skład Zarządu Banku Pocztowego S.A. od 22 października 2020 r. będzie przedstawiał się następująco:

  • Jakub Słupiński - Wiceprezes Zarządu, p.o. Prezesa Zarządu
  • Tomasz Dąbrowski - Członek Zarządu
  • Paweł Kopeć - Członek Zarządu

Jakub Słupiński jest absolwentem automatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz zarządzania na Swinburne University of Technology w Melbourne. Założyciel i prezes (1988-1995) jednej z pierwszych, większych polskich firm komputerowych – Qumak (firma giełdowa). Inicjator powstania (w 1996 r.) i prezes firmy doradczo-szkoleniowej PM Doradztwo Gospodarcze. Jest także członkiem Rady Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. Pełni również rolę mentora w międzynarodowym projekcie Early Warning Europe, którego celem jest udzielanie pomocy firmom i przedsiębiorcom przeżywającym trudności i sytuacje kryzysowe. Pomysłodawca i odpowiedzialny za realizację dużych projektów doradczych oraz szkoleniowych. Mocno zaangażowany w obszar doradztwa strategicznego oraz sukcesyjnego. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie nadzoru właścicielskiego, jako członek rad nadzorczych wielu spółek (zarówno z udziałem Skarbu Państwa, jak i prywatnych), w tym od 2016 r. był Członkiem Rady Nadzorczej Banku Pocztowego. Dwukrotnie delegowany przez Radę Nadzorczą do pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu Banku Pocztowego (w 2018 oraz 2020 r.) Z Pocztą Polską związany jest od 2016 r., w ostatnim czasie jako Dyrektor Biura Strategii Poczty Polskiej.

Źródło: materiały prasowe. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również