Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Krzysztof Tokarski nowym prezesem TFI PZU i PZU Asset Management

31 stycznia 2012 roku rady nadzorcze TFI PZU oraz PZU Asset Management odwołały Krzysztofa Wantołę ze stanowiska prezesa zarządu PZU TFI oraz PZU Asset Management. Na funkcję prezesa zarządu został powołany Krzysztof Tokarski.
Kategoria: Awanse
16.03.2012

31 stycznia 2012 roku rady nadzorcze TFI PZU oraz PZU Asset Management odwołały Krzysztofa Wantołę ze stanowiska prezesa zarządu PZU TFI oraz PZU Asset Management. Na funkcję prezesa zarządu został powołany Krzysztof Tokarski. Docelowo składy zarządów obu spółek zostaną ujednolicone. Poza Krzysztofem Tokarskim w ich skład będą wchodzili: Łukasz Kwiecień, Tomasz Stadnik i Krzysztof Razik.


- Decyzje te to kolejny element trwających już od wielu miesięcy prac porządkowania, reorganizacji i przygotowania ekspansji filaru inwestycyjnego Grupy PZU - tłumaczy Ryszard Trepczyński, CIO Grupy PZU i członek zarządu odpowiedzialny za inwestycyjną aktywność tej grupy finansowej.


Krzysztof Tokarski na rynku finansowo-kapitałowym jest obecny od ponad 20 lat. Magister matematyki (krakowska WSP), ukończył także studia z zakresu bankowości na Akademii Ekonomicznej w Krakowie i rynku kapitałowego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 18 lat jest licencjonowanym maklerem papierów wartościowych. Posiada tytuł MBA w finansach międzynarodowych (WSHiFM w kooperacji z Erasmus University Rotterdam). Karierę zawodową zaczynał w 1991 roku w banku Pekao i jego biurze maklerskim. W roku 1996 po przeprowadzce z Krakowa do Warszawy pracował jako trader w Zespole Zarządzania Aktywami Biura Maklerskiego Pekao. Po utworzeniu Pioneer Pekao Investment Management był szefem zespołu traderów. W kolejnych latach zajmował się kontrolą inwestycji w PPIM i globalnych strukturach grupy Pioneer jako Head of Investment Control for Central and Eastern Europe. Z Pioneera przeszedł do KGHM TFI, gdzie pracował jako dyrektor ds. inwestycji, zajmując się m.in. przygotowywaniem specjalistycznych funduszy do udziału w prywatyzacji sektora energetycznego. W Grupie PZU od sierpnia 2011 roku. Nadzorował m.in. Biuro Inwestycji Strukturyzowanych PZU. Od 31 stycznia 2012 roku jest prezesem zarządów PZU Asset Management i TFI PZU.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również