Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Leszek Pomorski prezesem zarządu ING Car Lease

Leszek Pomorski, dotychczasowy wiceprezes zarządu ING Car Lease, z dniem 15 lutego został nominowany na stanowisko prezesa zarządu spółki.
Kategoria: Awanse
26.02.2010

Pomorski związany jest z ING Car Lease od wielu lat. W 2003 roku został Członkiem Zarządu spółki, odpowiedzialnym za obszar sprzedaży i marketingu. Od marca 2008 roku pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu. Efektem jego aktywności zawodowej jest obecny stan floty ING Car Lease - obecnie firma zarządza ponad 8 tys. pojazdów.


- Nominacja na stanowisko prezesa zarządu to dla mnie duże wyróżnienie oraz oznaka zaufania, jakim darzą mnie władze ING Lease Holding - mówi Pomorski. - Nowe stanowisko nie zwalnia mnie z odpowiedzialności za sprzedaż firmy. Ze swojej strony mogę obiecać, że zrobię wszystko by flota ING Car Lease rozwijała się nadal dynamicznie.


Leszek Pomorski związany jest z rynkiem wynajmu i leasingu pojazdów od wielu lat. W 1997 był jednym z założycieli Hertz Lease w Polsce - jednej z pierwszych firm zajmujących się wynajmem długoterminowym. Kolejnym jego sukcesem zawodowym było założenie w 2000 roku firmy Prime Car Management, zakupionej następnie przez General Motors Corporation.


Długoletnie doświadczenie na rynku leasingu i pojazdów zaowocowało nominacją na stanowisko Prezesa Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Funkcję tę pełni on od marca 2008 roku.


Prywatnie Leszek Pomorski jest żonaty, ma jedną, dorosłą córkę. Interesuje się muzyką jazzową, bluesem, sportami motorowodnymi, oraz wyścigami Formuły 1.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również