Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Łukasz Gil członkiem zarządu w Aon Hewitt

Z końcem grudnia 2011 roku Łukasz Gil objął stanowisko członka zarządu Aon Hewitt w Polsce. Będzie odpowiedzialny za sprawy finansowe spółki.
Kategoria: Awanse
23.01.2012

Z końcem grudnia 2011 roku Łukasz Gil objął stanowisko członka zarządu Aon Hewitt w Polsce. Będzie odpowiedzialny za sprawy finansowe spółki.


Od listopada 2011 roku pełni funkcję kontrolera finansowego na Europę Środkowo-Wschodnią w Aon. Jest odpowiedzialny sprawozdawczość finansową w regionie według US GAAP, system kontroli wewnętrznej dotyczącej sprawozdawczości finansowej, włączając w to zgodność z SOX. Współpracuje z audytem wewnętrznym i zewnętrznym. Nadzoruje pracę działów finasowych w 13 krajach, które wspierają wszystkie line biznesowe korporacji Aon: Aon Risk Solutions, Aon Benfield i Aon Hewitt.


Wcześniej jako dyrektor ds. planowania i analiz finansowych Aon Hewitt na Europę Wschodnią był odpowiedzialny za planowanie finansowe, rachunkowość zarządczą, analizy oraz wsparcie finansowe w regionie obejmującym: Polskę, Rosję, Węgry oraz Czechy i Słowację.


Łukasz Gil swoją karierę rozpoczął w 2000 roku od pracy w audycie PwC. Następnie zajął się raportowaniem finansowym w Polskiej Telefonii Cyfrowej. Po dwóch latach podjął się wsparcia przy przenoszeniu procesów finansowych z europejskiej centrali Philip Morris do krakowskiego Centrum Usług Wspólnych. Jest także członkiem Rady Nadzorczej Intersport, zasiadającym w Komisji Audytu.


Łukasz Gil ukończył studia na Wydziale Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie o specjalizacji Zarządzanie Finansami. W 1999 roku uzyskał dyplom brytyjskiego stowarzyszenia ACCA, które promuje etykę i właściwe standardy w rachunkowości i finansach oraz gromadzi i certyfikuje specjalistów w tej dziedzinie. Łukasz jest także członkiem rady nadzorczej "Intersport Polska".

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również