Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Marcin Groniewski wiceprezesem zarządu Santander TFI S.A.

Z dniem 3 marca 2022 roku, po otrzymaniu nominacji Rady Nadzorczej Santander TFI S.A., Marcin Groniewski objął funkcję Wiceprezesa Zarządu Santander TFI S.A.
Kategoria: Awanse
07.03.2022

Marcin Groniewski ukończył studia magisterskie na kierunku Finanse i Bankowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Posiada szereg certyfikacji z zakresu zarządzania ryzykiem, procesami oraz prowadzenia procesów coachingowych i mentoringowych, jak również zarządzania zmianą.

W bankowości pracuje od 1998 r. i większość tego okresu spędził w obszarach rynków finansowych i kapitałowych. Pełnił różne role w zakresie zarządzania ryzykiem płynności, walutowym i stopy procentowej. Zaczynał pracę jako dealer (1998-2006), następnie zarządzał departamentem prowadzącym handel na rynkach finansowych (2006-2012). W latach 2012 - 2016 odpowiadał za cały obszar operacji skarbowych i łączył to z funkcją Prezesa, a następnie dyrektora Domu Maklerskiego BZWBK. Zgodnie ze strategią Banku przeprowadził proces fuzji Domu Maklerskiego BZWBK z Bankiem (dzisiaj Santander Bank Polska S.A.).

Następnie pełniąc funkcję Dyrektora Obszaru Strategii i Transformacji był odpowiedzialny za operacjonalizację strategii Banku oraz transformację modelu biznesowego Banku. Odpowiadał też za wdrożenie zmian organizacyjnych oraz zarządzanie portfelem programów i projektów biznesowych.

W obecnej funkcji Marcin Groniewski bezpośrednio współpracuje z obszarem sprzedaży i marketingu, z działem finansowym, oraz z działem rozwoju produktów Santander TFI S.A., kompleksowo rozwijając ofertę dla klientów oraz przewagi konkurencyjne na rynku funduszy inwestycyjnych.

Źródło: informacja prasowa Santander TFI. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również