Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Marcin Nedwidek prezesem połączonych spółek UNIQA i AXA

Marcin Nedwidek, po otrzymaniu wymaganej zgody Komisji Nadzoru Finansowego, ma objąć funkcję prezesa po połączeniu prawnym spółek AXA i UNIQA w Polsce.
Kategoria: Awanse
16.10.2020

15 października, grupa UNIQA sfinalizowała transakcję zakupu spółek AXA w Polsce, w Czechach i na Słowacji. Udało się to po 8 miesiącach od ogłoszenia planowanej transakcji. Oznacza to, że w Polsce Grupa UNIQA stała się nowym właścicielem pięciu spółek: AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji, AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń, AXA Polska, AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych i AXA Powszechne Towarzystwo Emerytalne.

WPo prawnym połączeniu spółek AXA i UNIQA.organizacją pokieruje Marcin Nedwidek, obecnie członek zarządu AXA odpowiedzialny za obszar klienta indywidualnego. Powołanie nowego prezesa wymaga wcześniejszej zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Obecny prezes UNIQA Polska, Jarosław Matusiewicz, również pozostanie w firmie i obejmie ważną rolę w zarządzie połączonych spółek.

- Dbając o 5 milionów klientów oraz generując przypis składki wart niemal 4 mld zł, wchodzimy razem do ścisłej czołówki polskiego rynku ubezpieczeń. Liczę, że razem z zespołem połączonych firm uda nam się z sukcesem przeprowadzić proces integracji oraz umocnić długoterminową pozycję Grupy UNIQA w Polsce – mówi Marcin Nedwidek.

Źródło: informacja prasowa.  

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również