Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Marcin Żółtek wiceprezesem zarządu TFI PZU SA

Rada Nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU SA dokonała zmian w zarządzie spółki. Marcin Żółtek, były prezes PZU PTE SA, obejmie funkcję członka zarządu PZU TFI SA i będzie odpowiadał za wdrożenie Pracowniczych Programów Kapitałowych.
Kategoria: Awanse
23.04.2019

Marcin Żółtek posiada ponad 20 lat doświadczenia zawodowego w obszarze finansów i inwestycji. Od początku 2017 roku jest prezesem zarządu PTE PZU SA. Do 2017 roku był prezesem zarządu Aviva PTE, zarządzającego 30 mld zł aktywów i drugiego co do wielkości otwartego funduszu emerytalnego w Polsce.

Wcześniej członek zarządu, dyrektor inwestycyjny i zarządzający portfelem papierów dłużnych w tej samej spółce. Jego wcześniejsze doświadczenie obejmuje prace dla Commercial Union (1999-2008), gdzie jako szef departamentu odpowiadał za strategię inwestycyjną i zarządzanie papierami wartościowymi o stałej stopie dochodu z jednym z największych portfolio w Polsce o wartości 13 mld zł oraz w Banku Pekao SA, gdzie zajmował się obrotem kredytami i pochodnymi kredytowymi oraz finansowaniem strukturalnym.

Jest absolwentem Wydziału Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego, pracował również naukowo na tym wydziale. Ukończył także Podyplomowe Studia dla Menedżerów Sektora Usług Finansowych i Ubezpieczeniowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia doktoranckie na tej uczelni. Jest również absolwentem programu Harvard ManageMentor organizowanego przez ICAN Institute. Posiada certyfikat Oxford Blockchain Strategy Programme.

Źródło: informacja prasowa. ​​​​​​​

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również