Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Marek Kempny członkiem zarządu Idea Banku ze zgodą KNF

Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na objęcie przez Marka Kempnego stanowiska członka zarządu Idea Banku.
Kategoria: Awanse
18.12.2019

Marek Kempny pełni funkcję Członka Zarządu Idea Bank S.A. od 5 sierpnia 2019 roku. Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, na kierunku teoria ekonomii (1990 r.). Jest również uczestnikiem studiów doktoranckich Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w dyscyplinie finanse (zarządzanie ryzykiem płynności w bankach). Pan Marek Kempny jest menedżerem z ponad 20-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach zarządzania i jednocześnie specjalistą w zakresie zagadnień finansowych i bankowych, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów zarządzania ryzykiem i skarbu.

Przed dołączeniem do zarządu Idea Banku od 2013 r. do lipca 2018 r. pełnił obowiązki Prezesa Zarządu BPI Banku Polskich Inwestycji S.A., gdzie w okresie styczeń 2016 r. – czerwiec 2017 r. jako Dyrektor Zarządzający nadzorował projekt utworzenia banku hipotecznego w Grupie Getin Noble Bank S.A. W latach 2005-2013 był związany z Dexia Kommunalkredit Bank Polska S.A., gdzie zajmował stanowisko Członka Zarządu odpowiedzialnego za obszar rachunkowości, sprawozdawczości oraz zarządzanie ryzykiem, a następnie Prezesa Zarządu. W latach 2003-2005 pełnił funkcję Prezesa Zarządu ING Bank Hipoteczny (poprzednio Śląski Bank Hipoteczny).

Źródło: Idea Bank

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również