Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Marek Szcześniak członkiem zarządu Nest Banku

1 lutego 2022 roku Rada Nadzorcza Nest Banku powołała Marka Szcześniaka do zarządu Nest Banku.
Kategoria: Awanse
14.02.2022

Markowi Szcześniakowi został powierzony nadzór nad Pionem Dystrybucji i Rozwoju Biznesu oraz funkcja wiceprezesa Zarządu. Marek Szcześniak posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem, optymalizacji procesów kredytowych oraz zastosowaniach zaawansowanej analityki w procesach akwizycji i CRM. Jest absolwentem Finansów i Bankowości Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów doktoranckich w Katedrze Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa. Ukończył program menedżerski „Personal Leadership Academy” w ICAN Institute.

Od 2002 roku zajmował stanowiska kierownicze w BRE Banku, Banku BPH, DnB Nord Polska, Allianz Bank Polska. W latach 2012-2018 związany był z grupą PKO BP, gdzie jako wiceprezes Kredobanku uczestniczył w jego pomyślnej restrukturyzacji, a następnie, również w roli członka zarządu, tworzył od podstaw PKO Bank Hipoteczny. Od 2018 do 2020 roku pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Alior Banku odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem oraz koordynację projektów związanych z wdrożeniem nowoczesnych procesów kredytowych i zaawansowanej analityki.

Marek Szcześniak związany jest z Nest Bankiem od maja 2021 roku. Początkowo objął stanowisko Dyrektora ds. Inicjatyw Strategicznych, a następnie został Dyrektorem Zarządzającym Obszarem Zdalnej Sprzedaży i Obsługi Klienta.

Źródło: informacja prasowa. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również