Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Matthias Florianus Paul Baltin prezesem Zarządu TUiR Allianz Polska SA i TU Allianz Życie Polska SA

Komisja Nadzoru Finansowego na posiedzeniu z dnia 11 czerwca 2019 r. wydała zgodę na objęcie przez Matthiasa Florianusa Paula Baltina stanowiska Prezesa Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska SA i Prezesa Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Allianz Życie Polska SA.
Kategoria: Awanse
12.06.2019

Matthias Baltin dołączył do Grupy Allianz w 2009 roku jako Country Manager w pionie biznesowym odpowiadającym za region Europy Zachodniej i Południowej. Od 2013 roku pełnił funkcję szefa pionu biznesowego na Europę Południową, obejmując także stanowiska w radach nadzorczych w spółkach we Włoszech, Turcji i Grecji. W latach 2016-2017 pracował w Allianz Bank Financial Advisors SPA we Włoszech jako szef działu Wealth Management & Marketing. W 2017 roku został powołany na stanowisko CFO odpowiadając za planowanie, kontrolę, księgowość, podatki i inwestycje. Od września 2018 roku pełni funkcję wiceprezesa zarządu Allianz w Polsce.

Przed dołączeniem do Grupy Allianz pracował w Swiss Re i McKinsey. Jest absolwentem administracji biznesu w WHU – Otto Beisheim School of Management w Niemczech oraz członkiem CFA. Posiada tytuł MBA Uniwersytetu w Teksasie. Ukończył także studia doktoranckie z zakresu finansów korporacyjnych i rynków kapitałowych na uczelni technicznej RWTH Aachen w Niemczech.

Źródło: knf.gov.pl, allianz.pl

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również