Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Nowa osoba odpowiedzialna za obszar bankowości detalicznej w BNP Paribas Banku

Pod koniec maja Rada Nadzorcza banku powołała Adama Parfiniewicza na członka zarządu BNP Paribas Banku Polska. Będzie on odpowiedzialny w banku za obszar bankowości detalicznej.
Kategoria: Awanse
26.06.2012

Pod koniec maja Rada Nadzorcza banku powołała Adama Parfiniewicza na członka zarządu BNP Paribas Banku Polska. Będzie on odpowiedzialny w banku za obszar bankowości detalicznej – obsługa małych przedsiębiorstw i klientów indywidualnych. Adam Parfiniewicz zarządza tym obszarem już od początku maja 2012 roku, kiedy to dołączył do struktur BNP Paribas Banku.


Adam Parfiniewicz jest managerem z bardzo dużym doświadczeniem w obszarze detalicznych usług finansowych, w tym sektorze pracuje od 20 lat. Ostatnio zarządzał Expanderem, największą niezależną firmą doradztwa finansowego w Polsce. W tym czasie firma skutecznie odbudowała potencjał i przychody po poprzedniej fali kryzysu finansowego, odnotowując jedne z najwyższych wzrostów w swojej branży. Poprzednio Adam Parfiniewicz zarządzał bankowością detaliczną w Lukas Banku (obecnie Credit Agricole), gdzie odpowiadał za linię bankowości detalicznej oraz sprzedaż w sieci placówek bankowych i consumer finance. W swojej karierze pełnił również funkcję prezesa Polcardu, doprowadzając do znaczącej poprawy wyników finansowych; pracował także w Commercial Union (jako członek zarządu odpowiedzialny za wsparcie sprzedaży) oraz w bankach PBK i BPH. Adam Parfiniewicz ukończył Wydział Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Jest żonaty, ma dwóch synów.


W ramach budowania silnego banku uniwersalnego Adam Parfiniewicz będzie nadzorował zarówno rozwój oferty produktowej BNP Paribas Banku, jak i sieci sprzedaży.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również