Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Nowa prezydentka CIMA i współprzewodnicząca AICPA

Sarah Ghosh została wybrana 90. President The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) – największej na świecie organizacji zrzeszającej specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej – oraz współprzewodniczącą Association of International Certified Professional Accountants, które reprezentuje łącznie CIMA i AICPA.
Kategoria: Awanse
15.06.2023

Nowa prezydentka CIMA i współprzewodnicząca Association of International Certified Professional Accountants Sarah Ghosh wzywa specjalistów ds. finansów do stworzenia prężnej profesji poprzez innowacje, włączenie społeczne i zrównoważony rozwój. 

Podczas swojej rocznej kadencji Sarah będzie pomagać organizacji w stymulowaniu innowacji i transformacji profesji, aby zapewnić, że będzie ona w stanie nadążyć za wymaganiami nieustannie zmieniającego się świata biznesu. Położy również duży nacisk na rozwój i promowanie roli specjalistów ds. finansów w tworzeniu wartości dzięki wdrażaniu ESG i zrównoważonego rozwoju oraz działaniu na rzecz interesu publicznego. Sarah skupi się także na inspirowaniu i zachęcaniu młodszych pokoleń do rozpoczęcia kariery w świecie finansów. Szczególnie zależy jej na promowaniu włączenia społecznego w obrębie profesji.

Sarah będzie ściśle współpracować z Okorie L. Ramsey’em, CPA, CGMA, który będzie pełnił funkcje przewodniczącego stowarzyszenia i przewodniczącego AICPA, aby odpowiedzieć na potrzeby 698 tys. członków i kandydatów AICPA i CIMA oraz wzmacniać rolę profesji w 188 krajach i regionach.

Sarah Ghosh, FCMA, CGMA, prezydentka CIMA i współprzewodnicząca Association of International Certified Professional Accountants, reprezentującego AICPA & CIMA, powiedziała:  

Cieszę się, że obejmuję funkcje prezydentki CIMA i współprzewodniczącej Association of International Certified Professional Accountants. Będzie dla mnie zaszczytem móc służyć naszym członkom i kandydatom na całym świecie, promować wspaniałą pracę, którą wykonują i pomagać naszej profesji przygotować się na nadchodzące wielkie zmiany.

Naszym obowiązkiem jako liderów jest działanie w sposób proaktywny i zdecydowany, stawianie czoła wyzwaniom, wykorzystywanie nowych możliwości i ułatwienie innym odnoszenia sukcesów. Wykorzystam swoją kadencję do propagowania zrównoważonego rozwoju, innowacji i włączenia społecznego w obrębie profesji. Gorąco wierzę, że nadszedł czas, aby wykorzystać szansę, by poczynić postępy w tych obszarach. W ten sposób dokonamy prawdziwej zmiany i zapewnimy lepszą przyszłość sobie, tym, którzy na nas liczą, i tym, którzy pójdą w nasze ślady.

Sarah Ghosh, będąc następczynią Melanie J. Kanaka, FCMA, CGMA, jest drugą z kolei kobietą na stanowisku prezydenckim CIMA oraz w roli współprzewodniczącej stowarzyszenia. Członkinią CIMA została w 1995 r., a tytuł FCMA zdobyła w 2013 r.

Sarah Ghosh jest doświadczoną liderką finansów i ekspertką w zakresie transformacji cyfrowej z doświadczeniem zdobytym w międzynarodowych organizacjach, MŚP i start-upach. Obecnie pracuje w brytyjskiej służbie cywilnej, kierując zespołami finansowymi dla zapewnienia świadczenia wysokiej jakości usług publicznych i wspierania Government Finance Function Strategy, koncentrując się na zrównoważonym rozwoju i technologii. Wcześniej Sarah Ghosh zajmowała stanowiska kierownicze w sektorze finansowym, IT i sektorze operacyjnym, usprawniając świadczenie usług i modernizując procesy z wykorzystaniem analizy danych i uczenia maszynowego.

Na początku tego roku Sarah Ghosh znalazła się w gronie 50 kobiet w księgowości 2023 roku w uznaniu za wkład na rzecz wzmocnienia wizerunku kobiet na stanowiskach kierowniczych i zaangażowanie w promowanie różnorodności, równości i włączenia społecznego w księgowości i finansach.

Association of International Certified Professional Accountants, reprezentujące AICPA & CIMA, ogłosiło również powołanie nowych członków Europe Regional Engagement Group (REG):

  • Przewodniczący: Stuart Dunningham, Francja;
  • Współprzewodniczy: Raymond Gann, Niemcy.

Członkowie REG:

  • Olga Ismagilova, Czechy
  • Wioletta Pietrasiak, Polska
  • Alix Lefort, Szwajcaria
  • Radu Suciu, Rumania
  • Alexanders Ilkuns, Litwa
  • Julia Dzida, Polska
  • Malgorzata Stelmach, Szwajcaria /Polska
  • Savita Nandan, Niderlandy

Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę w Association of International Certified Professional Accountants, reprezentującym AICPA & CIMA, powiedział:

Nie mogę się już doczekać współpracy z tą dynamiczną i zróżnicowaną geograficznie grupą profesjonalistów, którzy postanowili wznieść swoje członkostwo na wyższy poziom i wspierać zarząd stowarzyszenia oraz radę CIMA w Europie. Ich cenny wkład w przekazywanie informacji o potrzebach regionu i pokazywanie, w jaki sposób rozwija się praktyka rachunkowości i finansów w Europie pomoże stowarzyszeniu pełnić misję napędzania dynamicznego rozwoju profesji finansowej.

Kadencja członka REG trwa 12 miesięcy. Zakres obowiązków obejmuje identyfikowanie kluczowych trendów na rynkach lokalnych, propagowanie tytułu Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz dostarczanie nowego spojrzenia na rozwój globalnego planu strategicznego stowarzyszenia, który dotyczy zarówno rachunkowości zarządczej, jak i publicznej.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również