Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Nowy prezes Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych

Dn. 1 lipca 2012 roku prezesem zarządu Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych został Dariusz Poniewierka.
Kategoria: Awanse
26.07.2012

Nowy prezes zarządu Korporacji od lat związany jest z rynkiem ubezpieczeń finansowych jako praktyk i teoretyk. Ukończył Wydział Zarządzania ze specjalnością w zarządzaniu finansami na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej na Politechnice Warszawskiej. Od połowy lat 90. pracował w firmach ubezpieczeniowych, m. in. w PZU, gdzie w latach 1998– 2002 pełnił funkcje kierownicze, w tym był dyrektorem Biura Ubezpieczeń Finansowych PZU.


W latach 2004–2011 był organizatorem, a następnie prezesem zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Bezpieczny Dom.


Od maja 2011 roku był zaangażowany w realizację projektu inwestycyjnego Ircoro – specjalistycznej spółki świadczącej dla zakładów ubezpieczeń usługi z zakresu nowych technologii.


Współautor książki Ubezpieczenia finansowe – gwarancje ubezpieczeniowe i ubezpieczenie transakcji kredytowych; autor wielu publikacji prasowych dotyczących ubezpieczeń finansowych; wykładowca z zakresu ubezpieczeń finansowych w Akademii Finansów (poprzednio w Wyższej Szkole Bankowości i Ubezpieczeń) w Warszawie; wielokrotnie zapraszany do współpracy przez towarzystwa ubezpieczeniowe i przedsiębiorstwa do prowadzenia wykładów i ćwiczeń z dziedziny ubezpieczeń finansowych.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również