Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Nowy prezes zarządu i dyrektor naczelny Mennicy Polskiej

27 czerwca 2012 roku rada nadzorcza Mennicy Polskiej powołała Grzegorza Zambrzyckiego na stanowisko prezesa i dyrektora naczelnego Mennicy Polskiej.
Kategoria: Awanse
21.06.2012

27 czerwca 2012 roku rada nadzorcza Mennicy Polskiej powołała Grzegorza Zambrzyckiego na stanowisko prezesa i dyrektora naczelnego Mennicy Polskiej.


- Mennica Polska ma bardzo mocne notowania na rynkach numizmatycznym, złota inwestycyjnego i płatności elektronicznych. Na pewno bardzo dynamicznie będziemy rozwijać naszą pozycję w obszarze złota inwestycyjnego oraz produktów finansowych opartych na złocie. Kończymy także prace nad uruchomieniem specjalnie dedykowanej do tego celu platformy sprzedażowej. Chciałbym, aby oprócz złota inwestycyjnego w postaci fizycznej Mennica Polska wprowadziła na rynek również produkty finansowe oparte na złocie, takie jak ceryfikaty - mówi prezes Mennicy Polskiej Grzegorz Zambrzycki.


Intencją Zambrzyckiego jest również zwiększenie detalicznej sprzedaży produktów numizmatycznych i prezentowych. - Dlatego wkrótce otworzymy własne salony w największych polskich miastach, w których oprócz wyrobów menniczych znajdą się także produkowane wyłącznie dla Mennicy Polskiej wyroby o charakterze prezentu czy gadżetu – mówi szef Mennicy Polskiej. Dodaje, że nie wyklucza akwizycji realizowanych przez Mennicę Polską.


Pan Grzegorz Zambrzycki od połowy maja 2012 roku pełnił obowiązki prezesa i dyrektora naczelnego Mennicy Polskiej. Wcześniej, od sierpnia 2011 roku, był Członkiem Zarządu Mennicy Polskiej odpowiedzialnym za handel i marketing produktami menniczymi i produktami lokacyjnymi opartymi o kruszce, a także za rozwój Mennicy Polskiej.


Nowy prezes Mennicy Polskiej jest absolwentem SGGW, posiada dyplom MBA University of Bristol and Ecole Nationale des Ponts et Chaussees. Wcześniej pełnił funkcję prezesa zarządu i dyrektora generalnego w firmie J&S Energy, a następnie Bioeton. W przeszłości był również członkiem zarządu oraz dyrektorem finansowym w Confex AB, Molnkyncke i SCA Hygiene Products, pracował także w KPMG Polska. Posiada certyfikat ACCA. Jego hobby to tenis, windsurfing, jazda na nartach i snowboardzie. Pasjonuje się muzyką i filmem.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również