Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Nowy wiceprezes w zarządzie Banku BPH

Rada nadzorcza banku powołała Mariusza Kosterę na wiceprezesa zarządu. Mariusz Kostera od 1 czerwca 2012 roku kieruje Pionem Marketingu i Zarządzania Produktami.
Kategoria: Awanse
11.06.2012

Rada nadzorcza banku powołała Mariusza Kosterę na wiceprezesa zarządu. Mariusz Kostera od 1 czerwca 2012 roku kieruje Pionem Marketingu i Zarządzania Produktami.


Posiada tytuł magistra Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Dołączył do Banku BPH w 2011 roku jako dyrektor wykonawczy Pionu Marketingu i Zarządzania Produktami. Przed objęciem tego stanowiska pełnił funkcję Chief Commercial Officer w Equa Financial Services, spółce stworzonej w Republice Czeskiej przez fundusz Private Equity, dla zbudowania nowego banku na tamtejszym rynku – Equabank (rozpoczął działalność we wrześniu 2011 toku). W latach 2007-2009 zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego Pionem Bankowości Klientów Indywidualnych w HSBC Bank Polska. W okresie od 2002 do 2006 roku zajmował stanowisko dyrektora wykonawczego w Pionie Marketingu Bankowości Detalicznej w Citibank Handlowy, a w latach 2001-2002 pełnił funkcję dyrektora marketingu w Kredyt Banku. Jego wcześniejsza kariera zawodowa była związana z branżą reklamową. Pracował m.in. dla takich klientów i marek, jak Coca Cola, Mars, Procter and Gamble, Era, Deutsche Bank czy Norwich Union.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również