Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Paweł Mitoraj wiceprezesem zarządu Nest Banku

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Pawła Mitoraja do Zarządu Nest Banku.
Kategoria: Awanse
07.11.2022
fot. Unsplash

Paweł Mitoraj objął stanowisko wiceprezesa Zarządu Nest Banku odpowiedzialnego za Pion Ryzyka (CRO). Tym samym będzie odpowiedzialny za realizację strategii i budżetu banku w zakresie działalności pionu ryzyka, a także monitorowanie pracy podległych departamentów oraz nadzorowanie procesów identyfikacji, pomiaru, limitowania, monitorowania i raportowania ryzyka.

Paweł Mitoraj jest związany z bankowością od 1993 roku. Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Przez większość swojej kariery zawodowej pracował w grupie ING Polska. Zajmował kierownicze stanowiska w obszarze sprzedaży, rozwoju produktów kredytowych, a następnie zarządzania kredytowym ryzykiem transakcyjnym w ING Banku Śląskim. Od 2015 r. pełnił rolę Wiceprezesa Zarządu ING Commercial Finance odpowiedzialnego za nadzór nad ryzykiem kredytowym i zarządzanie procesami. Od 2018 r. nadzorował obszar ryzyka kredytowego jako Wiceprezes ING Lease Polska. Do zespołu Nest Banku dołączył w 2022 roku.

Źródło: informacja prasowa

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również