Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Piotr Stopiński zastępcą dyrektora zespołu zarządzania akcjami w Pekao TFI

Od marca 2019 r. do zespołu Pekao TFI dołączył Piotr Stopiński na stanowisko Zastępcy Dyrektora Zespołu Zarządzania Akcjami.
Kategoria: Awanse
07.03.2019

Piotr Stopiński posiada wieloletnie doświadczenie w środowisku finansów międzynarodowych. Swoją karierę rozpoczynał w obszarze zarządzania aktywami w szwajcarskiej firmie Pictet Asset Management, gdzie przez 10 lat, od września 2008 do października 2018 r., przeszedł wszystkie szczeble kariery, zaczynając od stażysty a kończąc na stanowisku Senior Investment Manager. Do jego obowiązków należało zarządzanie globalnymi funduszami dywidendowymi akcji. Specjalizuje się w akcjach globalnych z naciskiem na fundamentalne, niebenchmarkowe oraz tematyczne podejście do inwestowania. W trakcie studiów odbył praktyki w renomowanych instytucjach finansowych, w tym: w dziale analiz akcji w Dresdner Kleinwort we Frankfurcie nad Menem i w dziale private banking Goldman Sachs w Genewie. Zanim dołączył do zespołu Pekao TFI, od listopada 2018 r. związany był z IPOPEMA TFI, gdzie zajmował stanowisko zarządzającego portfelem akcji globalnych.

Piotr Stopiński posiada tytuły CFA oraz Financial Risk Manager, a także certyfikat IMC (Investment Management Certificate). Jest absolwentem University of Warwick w Wielkiej Brytanii, gdzie uzyskał dyplom licencjata na kierunku International Business. Był uczestnikiem warsztatów Investment Management Workshop na Harvard Business School w czerwcu 2018 roku. Biegle włada czterema językami.

Źródło: materiały prasowe. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również