Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Radosław Kiełbasiński i Marek Kałęcki w zarządzie PKO PTE

Radosław Kiełbasiński i Marek Kałęcki zostali powołani na członków Zarządu PKO PTE. Radosław Kiełbasiński będzie pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu PKO PTE.
Kategoria: Awanse
31.10.2017

Radosław Kiełbasiński posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu instytucjami finansowymi.

Karierę rozpoczynał w Banku Pekao S.A., gdzie zajmował się obsługą podmiotów zagranicznych. W latach 1994–1997 pracował jako Dyrektor regionalny ds. sprzedaży i marketingu w Pioneer Pekao Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych S.A. Był odpowiedzialny m.in. za współpracę z działem sprzedaży banków i biur maklerskich oraz bezpośrednią sprzedaż jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych osobom zamożnym oraz dużym osobom prawnym.

W latach 1998–1999 pracował w SEB Fund Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych S.A. na stanowisku Dyrektora Sprzedaży i Marketingu tworząc sieć sprzedaży oraz przygotowując strategie marketingowe dla nowo tworzonych funduszy inwestycyjnych. W latach 1999–2003 był związany z Grupą Kapitałową CA IB. Pracował w CA IB Investment Management S.A. jako członek Zarządu i Dyrektor Sprzedaży i Marketingu oraz pełnił funkcję członka Zarządu w CA IB Investment Fund Company. Od 2011 roku związany z Grupą Kapitałową PKO Banku Polskiego. W latach 2011–2014 pracował na stanowisku Dyrektora Centrum Bankowości Prywatnej zajmując się między innymi opracowywaniem strategii rozwoju Bankowości Prywatnej oraz organizacją Biur Bankowości Prywatnej w największych miastach w Polsce. W latach 2015–2017 sprawował funkcję Wiceprezesa Zarządu w PKO TFI, w którym był odpowiedzialny za sprzedaż. Od października 2017 pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu w PKO PTE.

Absolwent Filologii angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Marek Kałęcki związany jest z rynkiem finansowym od 1996 roku.

Pracę rozpoczynał w Banku Austria Creditanstalt Poland. W latach 1999–2009 był pracownikiem spółek świadczących usługi agenta transferowego: Obsługa Funduszy Inwestycyjnych Sp. z o. o oraz Victoria Asset Operation Centre S.A., odpowiedzialnym za współpracę operacyjną z podmiotami zarządzającymi funduszami inwestycyjnymi i otwartymi funduszami emerytalnymi.

Od grudnia 2009 do października 2017 r. w PKO BP BANKOWY Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym S.A. pełnił funkcję Dyrektora Biura Operacyjnego i Obsługi Klienta, będąc odpowiedzialnym za procesy operacyjne i obszar obsługi klienta. Kierował również projektem przejęcia zarządzania funduszem OFE Polsat oraz współprowadził inne projekty wdrożeniowe w spółce.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej (kierunek Zarządzanie i Marketing) oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa – Wydział Nauk Ekonomicznych, Prawnych i Psychologii, kierunek Psychologia w Zarządzaniu.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również